CZK/€ 24.530 +0,06%

CZK/$ 23.969 -0,29%

CZK/£ 29.023 -0,36%

CZK/CHF 25.128 +0,08%

01. 07. 2022

0 komentářů

Fio banka zvedá úroky na spořicích účtech

 

Fio banka opět navyšuje úroky na vkladových účtech. U Fio konta se částka do 200 tisíc Kč bude nyní úročit sazbou 4,5 % p.a. Na Fio spořicím účtu pak klienti dostanou úrok 3,5 % p.a. bez omezení výše vkladu. 

„Reagujeme na rostoucí sazbu ČNB a od dnešního dne zvedáme úroky na obou našich spořicích účtech. Kdo chce u nás spořit nejefektivněji, vloží 200 tisíc Kč na Fio konto a další volné prostředky na Fio spořicí účet. Obojí si založí klidně i z mobilu,“ komentuje aktuální nabídku spořicích produktů obchodní ředitel Jan Bláha.

U Fio konta bude pásmo do 200 tisíc Kč nově úročeno sazbou 4,5 % p.a. Další sazby a pásma zůstávají beze změny. Vyšší úročení je platné vždy pro jedno Fio konto fyzické osoby a pokud jich má klient více, bude tato sazba automaticky nastavená na to nejstarší. K Fio kontu je možné sjednat i platební kartu a peníze mezi vlastními účty a v rámci Fio banky lze posílat bez jakéhokoliv omezení.

Fio spořicí účet má stejnou sazbu pro celý vklad bez omezení a disponuje nyní sazbou 3,5 % ročně.

Oba typy účtů je možné založit online v mobilní aplikaci Smartbanking či Internetbankingu nebo na kterékoliv pobočce. Klienti také mohou mít oba spořicí účty najednou.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Prasátko v rukách - spoření - peníze

Spořicí účty: Limity a prohra s inflací

ČNB pokračuje ve zvyšování základních sazeb. Úrokové sazby na spořicích účtech sice rostou, přesto v boji s inflací prohrávají na plné čáře. Vyšší částky se na spořicích účtech navíc úročí většinou jen minimálně a někde se neúročí vůbec. Najdou se ale i výjimky.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

04. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.