Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Fio banka umožní obchodovat akcie Fortuny i po jejím odchodu z Pražské burzy

Investice Fio banka 23.04.2018 | 10:09 0 Komentářů

Společnost Fortuna oznámila, že na konci dubna odchází z Burzy cenných papírů Praha. Fio banka svým stávajícím i novým klientům umožní pokračovat v obchodování na české burze RM-SYSTÉM.

Fio banka umožňuje svým klientům obchodovat s akciemi sázkové společnosti Fortuna na tuzemských burzách od října 2010, kdy společnost nabídla na trhu třetinu svých akcií. V souvislosti se změnami v akcionářské struktuře se Fortuna po necelých osmi letech rozhodla k 30. 4. 2018 obchodování na Pražské burze ukončit. Aktivní investoři teď mají dvě možnosti, buď své akcie odprodají, nebo je převedou na RM-SYSTÉM, kde budou i nadále obchodovatelné. Fio banka tak připravila pro své klienty jedinečnou příležitost, jak mohou pokračovat ve svých investičních plánech.

„Zachování akcií na trhu bereme v zájmu našich klientů, proto jsme se rozhodli jim nadále umožnit obchodování na RM-SYSTÉMU i po skončení obchodování na BCPP. Věříme, že se náš krok setká se zájmem investorů obdobně jako v roce 2013, kdy z Pražské burzy odcházela společnost AAA Auto. Tehdy titul končil na 24 Kč. Investoři ale mohli dále své akcie po převedení na RM-SYSTÉM obchodovat a participovat tak na pokračujícím růstu akcie téměř k hranici 100 Kč, tedy k úrovni finální nabídky odkupu pro minoritní akcionáře. Samozřejmě nelze predikovat, jestli se historie zopakuje, ale možnost tu je,“ říká Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.