CZK/€ 24.360 -0,04%

CZK/$ 22.587 +0,28%

CZK/£ 28.457 +0,05%

CZK/CHF 25.830 +0,20%

20. 11. 2023

0 komentářů

Fio banka slaví 30 let od svých počátků

 

Fio banka už má téměř 1,4 milionu klientů a jejich počet stabilně roste. Od svých počátků, tedy vzniku finanční skupiny Fio v roce 1993 se zařadila mezi největší banky v Česku a také největší a nejhodnotnější české firmy.

Loading 

Fio banka navazuje na finanční skupinu Fio, která vznikla v roce 1993 a jejím primárním zaměřením bylo obchodování na akciových trzích. K investičním službám ale postupem času přibyly i bankovní a od roku 2010 na českém trhu funguje samotná Fio banka. Od té doby jí začaly stabilním tempem přibývat noví klienti a stala se jednou z největších bank v Česku. Aktuálně jich má téměř 1,4 milionu. Fio banka je ryze českou bankou, která byla v České republice založena a stále ji vlastní dva z původních 4 českých zakladatelů.

„Podstata podnikání Fio banky je stále stejná, a to poskytovat běžné bankovní služby bez poplatků dostupně všem. Potvrzuje se, že tato strategie stále funguje a lidé naše služby vyhledávají. Našim klientům přeji, aby s námi byli i nadále spokojení a doporučovali nás dále. Našim kolegům, kteří Fio banku utvářejí děkuji a přeji, aby byli hrdí na to, co jsme společně dokázali,“ říká Jan Sochor, generální ředitel Fio banky.

V uplynulém roce Fio banka pro své klienty také představila několik novinek a vylepšení. V rámci investičních služeb zpřístupnila svým klientům investice do podílových fondů i v mobilní aplikaci, uspořádala jarní i podzimní bezplatné investiční semináře, stejně jako investiční projekt pro studenty českých i slovenských vysokých škol Studentbroker. Nově vzniklý realitní fond provedl první velkou investici a koupil do svého portfolio Rohan Business Centre. V karetních službách mohou klienti nově přidat do všech podporovaných digitálních peněženek také Visa karty a podnikatelé s platebním terminálem nebo bránou od Fio banky mají své peníze hned druhý den k dispozici. Živnostníci si také mohou nově zažádat o klasický splátkový úvěr. Klienti mohou využívat bankovní identitu také pro komunikaci s firmami, nejen se státem. Poslední novinkou jsou Platby na kontakt, které mohou klienti využívat necelý týden.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Období výhodného spoření se chýlí ke konci

Monetární politika, kterou nejen Česká národní banka (ČNB) momentálně aplikuje přes vysoké úrokové sazby, je přímou odpovědí na inflační tlaky posledních téměř 24 měsíců. Tento omezující přístup má v ideálním případě donutit banky a další velké hráče na finančních trzích změnit svůj typický styl a využívat výhodnějších sazeb k […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

05. 12. 2023

Změny penzijního spoření, které dnes schválili poslanci, jsou kroky správným směrem

Změna podpory penzijního spoření, kterou dnes schválili poslanci, je krok správným směrem. Jeden z mnoha, které jsou nutné ke zdolání cesty k dlouhodobé udržitelnosti tuzemského důchodového systému. Přiměje totiž lidi, aby si na důchod spořili sami více.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 11. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *