Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Fio banka překročila hranici 500 000 klientů a slaví 5 let

Banky Fio banka 08.06.2015 | 10:53 0 Komentářů

Fio banka slaví 5 let od získání bankovní licence. Během té doby výrazně rozšířila svou nabídku produktů, otevřela 27 nových poboček, vydala více než 350 000 vlastních platebních karet a její klientská základna aktuálně čítá 500 000 klientů. Je tak šestou největší bankou u nás podle počtu klientů.

Výhodné bankovní a investiční služby Fio banky využívá již půl milionu klientů. Od roku 2010 se jedná o nárůst na desetinásobek. Aktuálně se tak řadí na šesté místo mezi bankami podle počtu klientů. Ti si nejčastěji zakládají osobní a podnikatelské účty bez poplatků a bez podmínek nebo investují na burzách prostřednictvím aplikace e-Broker. Přibývá i těch, kteří si splnili sen o vlastním bydlení díky Fio hypotéce, která je v nabídce Fio banky od roku 2011. Během posledních pěti let banka nabídla klientům mimo jiné první Smartbanking v České republice, bezkontaktní platební karty, možnost založit si osobní účet online pomocí kurýra, podnikatelské úvěry, účty zdarma v 15 měnách nebo investiční aplikaci Smartbroker pro chytré mobilní telefony.

„Produktových novinek bylo za 5 let mnohem více, mezi ty zatím poslední patří nová generace Internetbankingu. Na letošní rok pak máme v plánu například NFC platební karty nebo POS terminály pro podnikatele. Zakládáme si na tom, abychom našim klientům stále přinášeli něco nového a přitom dokázali nabízet běžné bankovní služby bez poplatků. To je náš recept na půl milionu spokojených klientů. A ani v budoucnu na něm nechceme nic měnit,“ říká Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Česká Fio banka za dobu své existence získala také řadu prestižních ocenění jako je Účet roku, Nejdynamičtější banka, Bankovní inovátor či Broker roku. Každoročně se umísťuje na předních místech soutěže Zlatá koruna, čtyři krát v řadě získala titul Nejvstřícnější banka. Své služby nabízí na 75 pobočkách v České republice a na 10 místech na Slovensku, v ČR mohou klienti využívat také více než 150 bankomatů.

„Překročení hranice půl milionu klientů vnímáme jako důkaz toho, že naše služby, které poskytujeme fyzickým i právnickým osobám, patří na českém bankovním trhu mezi špičku. Důvěra našich klientů nás velice těší, zároveň je to pro nás velký závazek do budoucna. Proto se budeme snažit i v dalších letech naslouchat jejich přáním a přicházet s novinkami, které je potěší,“ dodává k výročí 5 let Fio banky Ján Franek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.