CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

07. 03. 2022

0 komentářů

Fio banka má nový spořicí účet a zvyšuje sazby

 

Fio banka rozšiřuje svou nabídku spořicích účtů pro fyzické osoby o Fio spořicí účet s úrokem 2,5 % pro celou uloženou částku. Také zvyšuje úrok u Fio konta v pásmu do 200 tisíc Kč na 3 %. 

„Od začátku roku jsme připravovali náš druhý spořicí účet, který se od stávajícího Fio konta liší tím, že není rozdělený na pásma a má jednotnou úrokovou sazbu pro celou uloženou částku. Ta je u Fio spořicího účtu 2,5 % p.a. Jeho založení je zdarma a je možné na pobočce nebo online v Internetbankingu. Tento produkt je určený opravdu zejména ke spoření, proto k němu nelze založit třeba platební kartu, stejně jako je omezen počet odchozích plateb na účtu“ doplňuje informace o novince obchodní ředitel Jan Bláha.

Fio banka tedy nyní nabízí dva spořicí účty. Oba je možné založit online nebo na pobočce, založení i vedení je zdarma. Sazby těchto účtů jsou platné pro vklady v českých korunách a jsou určeny pro fyzické osoby.

Fio spořicí účet úročí celý vložený vklad sazbou 2,5 %, není možné k němu vydat platební kartu a počet odchozích plateb je omezen na 4 měsíčně.

Fio konto nabízí pásmové úročení. Pásmo do 200 tisíc Kč bude nově úročeno sazbou 3 % p.a. Další sazby a pásma zůstávají nyní beze změny. Vyšší úročení platí pro jeden spořicí účet fyzické osoby. K Fio kontu je možné mít platební kartu a posílat platby bez omezení počtu.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022