Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

FinTech společnost Investiční Aukce(„iA“) získala investora Echilon Capital, za kterým stojí exCEO PPF Investment Jiří Rydvan,CFO ZOOTu Petr Ladžov a CEO ZOOTu Ladislav Trpák. Společnost Echilon Capital je druhým největším společníkem iA. Ve společnosti drží vyšší minoritu.

Investice 11.09.2017 | 10:14 0 Komentářů

Investiční Aukce, které v roce 2016 dosáhly dvojciferného růstu získaly investora,společnost Echilon Capital („EC“). Ta nově drží v iA vyšší minoritu. Za EC stojí exCEO PPF Investment Jiří Rydvan, CFO a spolumajitel ZOOTu Petr Ladžov a zakladatel, CEO a spolumajitel ZOOTu Ladislav Trpák.Platforma iA je největší svého druhu v regionu střední Evropy.

Platební instituce Investiční aukce s.r.o. spolupracuje s velkými, často nadnárodními společnostmi, kterým řeší požadavky dodavatelů na zkrácení splatnosti faktur. Platforma si tak našla pevné místo na trhu financování malých a středních podniků, které dodávají kvalitní produkty a služby do velkých firem a často je trápí požadovaná dlouhá splatnost faktur.

„V iA jsme našli unikátní a od počátku ziskový FinTech projekt,” uvádí Jiří Rydvan, CEO Echilon Capital. Petr Ladžov, společník Echilon Capital, dodává: „Jsme přesvědčeni, že iA má díky objemu domácího faktoringového trhu přes 180mld. Kč ročně velký potenciál růstu. iA je unikátní nejen díky využití EDI, ale také v téměřnulových fraudech. Nyní se zaměříme na zvýšení ziskovosti objemu profinancovaných pohledávek a získání bonitních SME firem, které budou atraktivní pro investory.”

„Vybírali jsme ze tří nabídek, které nám dávaly o 30 % více peněz. Pro Echilon Capital rozhodl nejen směr, kam bychom se chtěli ubírat, ale především vize stejné budoucnosti pro iA. Díky investici od Echilon Capital personálně posílíme a zaměříme se na expanzi a růst na domácím trhu. V tomto roce cílíme na profinancovaný objem faktur k 500mil. Kč. V roce 2018 bychom se rádi dostali na 1 mld. Kč. Nejvíce financujeme e-commerce a FMCG,” uvádí jednatel a spoluzakladatelInvestiční AukceAdam Šoukal a dodává: „Aktuálně jsme v ČR jedinou platformou P2P financování malých a středních podniků s plně digitalizovaným systémem dokladů, což je bezpečné pro investory a administrativně nenáročné pro zájemce o financování. Získali jsme velkou platební licenci od ČNB a implementovali elektronickou fakturaci EDI do našich procesů. Připravujeme se na nové příležitosti, které přinese EU direktiva PSD2. Zaměřujeme se na společnosti, které mají pohledávky za velkými hráči na trhu. Vykrýváme jejich potřebu cash-flow v korunách i eurech a to až na 120 dnů. Spolupracujeme s řadou velkých společností na financování jejich dodavatelského řetězce. Naše řešení je zajímavé jak pro CFO velkých firem, tak i pro jejich obchodní partnery. Od klientů nepožadujeme roční garance na financování a ani je nijak nepenalizujeme. Financujeme dopředu 75% z nominální hodnoty faktury a vybranné faktury jsou navíc na naší platformě pojištěny. Díky konzervativnímu přístupu se nám daří dobře řídit rizika, což dokládá pouze 0,09% ztráty vkladu za 2016. V předchozích 3 letech jsme byli úplně bez defaultu. Od počátku jsme technologicky orientovanou společností generující zisk.Náš růst by nebyl možný bez důvěry více než 120 společností a 400 investorů“

Tisková zpráva Echilon Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.