Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Fincentrum vyrostlo o 25 % a navýšilo základní kapitál na 700,7 milionu Kč

Fincentrum je jediná velká finančně-poradenská společnost, která dokázala na stagnujícím trhu růst. Souhrnný obrat za ČR a SR meziročně vzrostl v 1. pololetí 2013 o 25 % na 685 mil. Kč.

 „Udržení dvojciferného růstu vnímáme jako obrovský úspěch zejména s ohledem na fakt, že celý trh i největší konkurenti Fincentra vykazují stagnaci či pokles obchodů. Předpokládám, že Fincentrum poroste i ve druhé polovině roku, i když lze vzhledem k mimořádně silnému závěru roku 2012 očekávat pokles dynamiky růstu,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

V České republice rostl zájem o služby poradců Fincentra tak, že se meziročně zvýšil obrat společnosti o 21 % na 524 mil. Kč. Významným podílem se o to zasloužily hypoteční úvěry. Poradci zprostředkovali v 1. pololetí 2013 každý dvanáctý hypoteční úvěr v ČR. Celkový objem zprostředkovaných hypoték pak dosáhl 4,6 miliardy Kč. Významně roste zájem spotřebitelů o pravidelné kolektivní investování, které je často nástrojem pro zajištění na stáří. V souladu s vývojem celého trhu zůstala za očekáváním aktivita spotřebitelů v oblasti spoření v penzijních společnostech.

Na Slovensku Fincentrum meziročně zvýšilo v 1. pololetí obrat o 40 % na 6,3 mil. EUR. Fincentrum Slovensko se zároveň stalo největším zprostředkovatelem úvěrů na bydlení. Celkový objem zprostředkovaných úvěrů na bydlení dosáhl 180 mil. EUR (meziročně +62 %). Fincentrum je aktuálně třetí největší finančně-poradenskou společností na slovenském trhu.

Počátkem roku 2013 Fincentrum kapitálově posílily investiční fondy ARX Equity Partners a Capital Dynamics. Společnost si stanovila cíl stát se do roku 2017 největší finančně-poradenskou společností. Realizaci rozvojových projektů v ČR i na Slovensku umožní aktuální navýšení základního kapitálu společnosti Fincentrum a.s. na více než 700 milionů Kč.

„Nejvyšší základní kapitál na trhu finančního poradenství v ČR je pro poradce garancí síly a stability skupiny Fincentrum, ale i předzvěstí smělých plánů do budoucna. Jsme si vědomi toho, že ekonomická stagnace a finanční krize zvyšují tlak na kvalitu finančního poradenství. Lidé přemýšlejí, kam své peníze investují, a citlivě vybírají každý finanční produkt. Toto prostředí s vysokými nároky na práci poradců nám maximálně vyhovuje,“ dodává Petr Stuchlík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.