CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

14. 09. 2015

0 komentářů

Subjekty:

Fincentrum vyhlásí s partnery Banku roku 2015

 


 

  • startuje 14. ročník respektovaného ocenění finančních institucí

  • novým partnerem se stala konzultační a technologická společnost Trask solutions

  • poprvé bude vyhlášena Online banka roku 2015

Ocenění Fincentrum Banka roku 2015 zhodnotí již počtrnácté retailové finanční instituce v Česku. Loňské vítězství bude obhajovat Československá obchodní banka. Generálním partnerem je společnost Fincentrum, hlavním partnerem je již počtrnácté poradenská společnost EY Česká republika a nově také konzultační a technologická společnost Trask solutions. 14. ročník ocenění je graficky inspirovaný dílem oblíbené malířky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové.

Hodnocení každoročně odráží trendy a změny na retailovém finančním trhu. V průběhu let se tak rozšiřuje o kategorie nové, ty méně zajímavé pak z hodnocení mizí. „V letošním roce jsme se rozhodli zařadit nově kategorii Online banka roku 2015. Respektujeme tak změnu chování klientů, kteří dnes do banky chodí nejčastěji ze svého počítače nebo mobilu,“ uvádí Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění.

REKLAMA

„S využitím nových technologií postupně přicházejí na trh finančních služeb řešení, která umožňují klientům sjednat bankovní produkt jako účet nebo půjčku plně online, bez nutnosti navštívit bankovní pobočku. Tato řešení klientům přinášejí více pohodlí a komfortu a zároveň představují pro banky nové příležitosti, jak přinést zcela unikátní zkušenost se svými produkty. Velkou výzvou pro banky je zejména přizpůsobení parametrů produktů či služeb tak, aby odpovídaly požadavkům vyvíjející se regulace finančních služeb,“ říká Pavel Riegger, partner oddělení poradenství pro finanční instituce společnosti EY.

Také o nový titul Online banka roku 2015 se bude ucházet 20 nominovaných bank, které splňují nominační kritéria. „Online banka roku 2015 je kategorie, která se zaměří na vyhodnocení nejlepší online banky v ČR. Jak jsou na tom banky v ČR ve světě online? Jaké jsou výhody online produktů dané banky? Jaké jsou možnosti v oblasti internetového a mobilního bankovnictví, včetně výhod v oblasti správy účtu a osobních financí, sjednání bankovních produktů online od A až do Z, servisu online nebo další možnosti sjednání produktů mimo pobočky banky? Která banka v ČR je výjimečná ve světě online z hlediska zákaznické zkušenosti?“ pipisuje kritéria hodnocení nové kategorie Filip Tománek, CEO Trask solutions.

Již počtvrté bude grafická podoba a kompozice galavečera inspirována významným českým umělcem 20. století. Pro letošní rok našlo ocenění inspiraci v díle Heleny Zmatlíkové (1923–2005), která se zapsala do srdcí mnoha generací jako jedinečná ilustrátorka dětských knih, malířka a kreslířka. Nový kreativní koncept představili organizátoři v roce 2012, kdy bylo ocenění inspirováno dílem Karla Teige. Následovali Mikoláš Aleš (2013) a Ladislav Sutnar (2014).

Odborná porota vybere hlavního vítěze – Banku roku 2015 – a dále pak nejdynamičtější banku, privátní banku, pojišťovnu, stavební spořitelnu a penzijní společnost roku 2015. Zhodnotí také nejlepší hypotéku, účet, online banku, životní pojištění a autopojištění. Veřejnost vybere na základě hodnocení renomované výzkumné agentury STEM Nejdůvěryhodnější banku roku 2015. Sami bankéři a pojišťováci pak vyberou ze svého středu ty nejvýraznější osobnosti, které získají titul Bankéř roku a Pojišťovák roku. Ve spolupráci s Kontem Bariéry bude vybrána také Banka bez bariér, která nejlépe obsluhuje hendikepované klienty. Již tradičním partnerem kategorie Privátní banka roku je server Motejlek.com, který oslovuje české a slovenské miliardáře a zjišťuje, s kterou privátní bankou jsou nejspokojenější.

REKLAMA

Porota hlasuje korespondenční formou a zpracování výsledků podléhá dohledu notářky JUDr. Aleny Procházkové.  Do poroty je nominováno již tradičně 70 porotců – odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupci předních korporací v České republice. Jejich hodnocení pak nabízí ucelený obraz o retailovém bankovním trhu, který odráží názor veřejnosti.

Ocenění Fincentrum Banka roku 2015 bude provázeno rozsáhlou mediální kampaní v tisku, TV, rozhlase a na internetu. Stejně jako v předešlích ročnících vyjdou také speciální přílohy v deníku MF DNES a týdeníku EURO.  

Vítězové 14. ročníku ocenění budou vyhlášeni během slavnostního galavečera v Paláci Žofín v Praze dne 12. listopadu 2015.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Banka roku 2017

Fincentrum Banka roku 2015: Vítězí Česká spořitelna a Jiří Kunert

Česká spořitelna se po roční pauze vrátila na první příčku ocenění Fincentrum Banka roku. Ve čtrnácti ročnících nezískala nejvyšší ocenění pouze dvakrát. Mezi bankéři nejvíce hlasů svých kolegů získal Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank.

Text: Petr Zámečník

10. 11. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.