Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Finanční výsledky International Personal Finance (IPF) za rok 2017

Investice 02.03.2018 | 10:24 0 Komentářů

International Personal Finance plc (mateřská firma společnosti Provident Financial s.r.o. v rámci IPF Group) oznámila finanční výsledky za rok 2017. Celkový zisk skupiny IPF před zdaněním dosáhl 105,6 milionu GBP (2016: 96 mil. GBP).

V Regionu severní Evropa, jehož součástí je Polsko a Česká republika, dosáhl Provident  zisku před zdaněním za rok 2017 ve výši 59,8 mil. GBP (2016: 75,6 mil. GBP). Na snížení zisku má podíl především pokračující investice do technologií a nových produktů, rostoucí konkurenční prostředí na finančním trhu v obou zemích a také náklady spojené se změnami souvisejícími se změnou legislativy na polském finančním trhu.

Celé skupině IPF se v roce 2017 podařilo zvýšit objem poskytnutých půjček o 6 % a to především díky dobrým výsledkům on-line produktů divize IPF Digital a růstu společnosti na mexickém trhu.

„V roce 2017 jsme zaznamenali stabilní finanční i provozní výsledky. V letošním roce budeme pokračovat v naší dlouhodobé strategii a obsluhovat spolehlivé zákazníky, kteří by jinak nemuseli mít přístup k transparentním úvěrovým produktům. Odpovědný přístup k úvěrování a důraz na kvalitu portfolia budou i nadále naší prioritou, což jsme v České republice potvrdili nedávným získáním licence od České národní banky,“ řekl Petr Šaštinský, generální ředitel českého Providentu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.