Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Finanční ředitel Simon Dingemans odchází z GSK

Investice 15.05.2018 | 14:32 0 Komentářů

Společnost GSK oznámila, že se její finanční ředitel Simon Dingemans (CFO) rozhodl v květnu 2019 opustit firmu. Představenstvo společnosti bude nyní usilovně pracovat na nalezení jeho nástupce v rámci interních i externích globálních zdrojů.

Simon Dingemans nastoupil do společnosti GSK v roce 2011 a jako člen představenstva a vedení společnosti  (CET) se úzce podílel na tvorbě a realizaci firemní strategie a zvyšování provozní výkonnosti. Na pozici CFO řídil Simon Dingemans finanční odbor a zastával i řadu dalších funkcí v rámci celé skupiny – např. v oblasti technologií a IT, nemovitostí a nákupu.

„Simon již od svého nástupu do GSK hrál významnou roli při utváření společnosti. Svým konzistentním a vytrvalým přístupem podporoval investice a zlepšování provozní efektivity ve všech třech našich globálních podnicích. Jsem nesmírně vděčná za jeho podporu, partnerství i cenné rady od doby, kdy jsem nastoupila jako CEO a kdy mi pomáhal definovat naši novou strategii. Ráda bych využila této příležitosti, abych mu poděkovala za vše, co pro GSK udělal,“ říká generální ředitelka (CEO) společnosti GSK Emma Walmsley.

Sám CFO Simon Dingemans k tomu říká: „Bylo pro mě výsadou být součástí společnosti GSK a mít příležitost jako finanční ředitel řídit mnohé klíčové iniciativy, které posunovaly společnost kupředu, aby byla lépe připravena na budoucnost. Díky nově nastavené strategii jsme položili pevné základy lepší obchodní i finanční výkonnosti. Jsem přesvědčen, že teď je ten správný čas udělat toto rozhodnutí.“

„Rád bych Simonovi poděkoval jménem celého představenstva za jeho přínos pro společnost GSK za posledních sedm let. Byl váženým členem představenstva i velkou oporou a rádcem našim dvěma CEO, jednou z nichž byla Emma během prvního roku ve funkci,“ uzavřel Philip Hampton, předseda představenstva GSK.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.