Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Fidelity International: Je čas na investování v Asii

Podle analytiků Fidelity International je čas soustředit se na fundamenty, zejména u asijských investic. Investoři, kteří chtějí efektivně využít nabízejících se výnosů dosud trvajícího býčího trhu, by měli být připraveni pružně alokovat svá aktiva. Makroekonomické faktory skrze široké spektrum indikátorů naznačují, že je na čase hledat základní hodnoty. Asie je tím místem, kde se může dařit je nalézt. Analytici Fidelity International očekávají pro tento region růst zisku na akcii ve výši 11,8 % pro rok 2017 a 7,3 % pro 2018.

Asijské společnosti jsou uprostřed silného oživení, které se šíří zeměmi i sektory. Příznivé vnější prostředí – celosvětový ekonomický růst a zlepšení v cenách komodit – znamená pro Asii i silnější domácí poptávku. Stabilní trhy práce a mírná inflace navíc podporují soukromou spotřebu.

Asijské akcie v současnosti nabízejí dividendový výnos těsně pod 3 %, což vypadá oproti světovému průměru slibně. Dividendy by navíc měly podle portfolia managera George Efstathopoulose z Fidelity International v příštích třech letech ročně zaznamenat nárůst mezi 5-6 %. Navíc výplatní poměr je nyní zhruba kolem 40 %, což je poměrně málo oproti celosvětovému průměru a znamená to, že zde existuje prostor pro rozšíření, ale i dostatek defenzivního pokrytí pro případné zpomalení ekonomického růstu.

Investoři orientovaní na výnos mohou také stále spoléhat na dluhopisové trhy v regionu, protože nabízejí atraktivní výnos. „Kombinace dluhopisů investičního stupně a firemních dluhopisů s vysokým výnosem dává v současné době průměrný výnos 4,5 %, zatímco ekvivalentní výnos na světových trzích je v současné době 3,9 %,“ upřesňuje G. Efstathopoulos, portfolio manažer Fidelity International se zaměřením na asijské trhy. V dlouhodobém horizontu zůstávají argumenty pro investování v Asii stejné, ale je třeba být uvážlivý při výběru cenných papírů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.