Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Fidelity Fund – Asian High Yield Fund EUR je nejlepším podílovým dluhopisovým fondem roku 2017

Investice 31.01.2018 | 12:22 0 Komentářů

V soutěži portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2017“ získal v kategorii „Podílový fond – Dluhopisový“ první místo fond FF Asian High Yield Fund EUR. Soutěž probíhá již sedmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.

Vývoj v Asii byl pro fondy Fidelity International v loňském roce pozitivní a vytvořil prostor pro zajímavé investice. „Trh nástrojů s vysokými výnosy začal v Asii v roce 2017 na pevném základě, protože zlepšující se ekonomická data v Číně, Indii a Indonésii podporovaly rizikový sentiment v Asii. Pozitivní vývoj nepřerušilo ani napětí v Severní Koreji či nejistota ohledně francouzských voleb a rizikový sentiment tak zůstal stabilní,“ shrnuje Bryan Collins, portfolio manažer Fidelity International.

Bryan Collins zhodnocuje výkon fondu: „Asian High Yield Fund EUR dosáhl v loňském roce výnos 8,46 %, a to díky důkladnému výběru cenných papírů. Fond se vyhnul kritickému Noble Group, investoval do veřejných služeb (utility), nemovitostí a naopak se vyhýbal bankám. V roce 2018 zůstáváme na asijském trhu s vysokými výnosy konstruktivní, ale opatrní. Asijský trh s vysokými výnosy v několika posledních letech rostl do hloubky i šířky díky silné domácí základně investorů a stoupajícím investičním příležitostem. Fond je postaven defenzivně, nadále se soustředí na bezpečný výběr a inklinuje k vysoce kvalitním emitentům.“

Fidelity Fund – Asian High Yield Fund EUR – ISIN LU0286668966 investuje primárně do vysoce výkonných firemních dluhopisů emitentů se sídlem v Asii, diverzifikovaných napříč několika zeměmi a sektory. Důraz je kladen na bottom-up výběr názvu, náležitou péči a zajištění přiměřené likvidity a diverzifikace kvůli asymetrické povaze výnosnosti vysoce výnosných dluhopisů.

Každoroční hodnocení „Finparáda.cz – Finanční produkt roku“ vychází z průběžných výsledků online žebříčků nejlepších finančních produktů, které tvoří obsah portálu Finparáda.cz. Žebříčky nejlepších finančních produktů sestavují a pravidelně aktualizují specialisté společnosti Scott & Rose na základě každodenního zpracování, srovnávání a analyzování mnoha dat a informací z oblasti finančního trhu.

Tisková zpráva Fidelity International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.