Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Expobank jmenovala nové členy představenstva

Banky 03.04.2017 | 14:55 0 Komentářů

Expobank CZ posiluje vedení banky o tři nové členy představenstva. Ilya Mitelman bude jako člen představenstva zodpovídat za oblasti řízení rizik, lidských zdrojů a marketingu. Po formálním dokončení všech schvalovacích procesů zastane Ilya Mitelman také funkci generálního ředitele banky (CEO). Dalším členem představenstva byl jmenován Igor Strehl, do jehož agendy spadá péče o mezinárodní firemní klientelu, retailové a privátní bankovnictví. Petra Kaplanová bude jakožto nově jmenovaná členka představenstva řídit Právní oddělení, Compliance a oblast prevence legalizace výnosů z trestné činnosti a financování terorizmu (AML & CFT). Do její agendy spadá také management majetkových účastí Expobank.

Ilya Mitelman (43) přišel do České republiky z AS Expobank v Lotyšsku, kde strávil posledních pět let jako člen představenstva a od roku 2014 působil i jako generální ředitel. V AS Expobank zodpovídal za strategii rozvoje banky a uváděl do praxe agendu představenstva. Během svého úspěšného působení v AS Expobank se stal také ředitelem Walbrook Capital Markets Limited, UK, zde se věnoval nastavování firemních cílů a obchodní strategie. V průběhu své kariéry byl několik let také generálním ředitelem Orient Express bank a MDM Bank v Rusku. Ilya Mitelman získal titul v oboru právo na Kemerovské státní univerzitě v Rusku a absolvoval také program v oblasti Leadershipu. Jeho mateřským jazykem je ruština, mluví plynně anglicky. Ilya Mitelman je ženatý a má dvě děti.

Igor Strehl (49) má rozsáhlou síť mezinárodních kontaktů, za něž vděčí své více než dvacetileté zkušenosti v bankovním sektoru. Do Česka přichází z Rakouska, kde byl od roku 2013 členem představenstva Sberbank Europe. Na starosti měl rozvoj firemního a investičního bankovnictví napříč skupinou Sberbank Europe včetně všech dceřiných společností ve východní Evropě. V roce 2007 působil ve vedení VTB Bank v Německu jako její generální ředitel, o tři roky později zastával stejnou pozici ve Vídni v evropském sub-holdingu ruských VTB Bank. Před nástupem do VTB byl náměstkem ředitele Commerzbank v Rusku. Igor Strehl získal titul z oboru ekonomie na Plechanově ekonomické univerzitě v Moskvě. Hovoří plynně anglicky, německy a jeho rodným jazykem je ruština.

Petra Kaplanová (30) přišla do Expobank v roce 2014, kdy probíhala změna majoritního akcionáře banky z LBBW Stuttgart na Expobank LLC. Stala se ředitelkou Právního oddělení & Compliance a byla rovněž klíčovou osobou v rámci procesu úspěšného přechodu banky v návaznosti na změnu akcionářské struktury. V minulosti pracovala pro Prima banku Slovensko (dříve Dexia banka Slovensko), kde započala svou kariéru právničky v roce 2010. Petra Kaplanová získala magisterský titul na Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V bance je členkou komise Distressed Asset Committee. Hovoří plynně slovensky, česky a anglicky.

Tisková zpráva: Expobank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.