Sobota 04. dubna. Svátek má Ivana.

Expobank CZ vykázala za rok 2018 čistý zisk 201 milionů korun

Banky Expobank 28.05.2019 | 10:18 0 Komentářů

Česká banka Expobank CZ uzavřela loňský rok úspěšnou bilancí. Za rok 2018 vykázala zisk po zdanění ve výši 201 milionů korun. Na výsledku se podílely úspěšné finanční produkty i prodej podílu v Expobank a.d. Srbsko, který vygeneroval čistý zisk 95 milionů korun. Ke konci roku si banka držela velmi dobrou kapitálovou přiměřenost ve výši 23,9 %, disponovala silnou 40% likviditou, vlastním kapitálem 2,806 miliardy korun a celkem 205 zaměstnanci.

Česká banka Expobank CZ má za sebou úspěšný rok. Vedle velmi dobrého hospodářského výsledku si ke konci loňského roku držela stabilní míru kapitálové přiměřenosti ve výši 23,9 % a disponovala 40% podílem likvidních aktiv. Banka se v minulém roce zaměřovala zejména na segment firemních klientů a treasury. Představila také moderní NEO účet umožňující retailovým klientům investovat do začínajících i zavedených růstových firem či drahých kovů, ale také obchodovat s bitcoiny. Banka loni rovněž spustila produkt ClickCar určený pro financování koupě automobilů.

Expobank CZ v letošním roce výrazně investuje do digitalizace svých služeb. Zaměřuje se na hledání strategicky významných akvizic a oslovení nových klientů v celé Evropské unii. „Soustředíme se zejména na rozvoj našich digitálních produktů v rámci našeho konceptu, který nazýváme Banka jako platforma. Chceme nadále propojovat tradiční bankovnictví se světem FinTech, aby naši klienti mohli využívat nejnovější technologie, a to jednoduše online,“ uvádí Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ. Banka se dlouhodobě zabývá také principy společenské odpovědnosti. Podporuje Národní ústav pro autismus, Symfonický orchestr Českého rozhlasu nebo občanské sdružení Adventor pro pomoc autistické komunitě.

 

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.