Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Exkluzivní hosty nabídne ekonomická konference Hospodářské komory ČR

Investice 12.11.2014 | 14:48 0 Komentářů

Již zítra se v pražském Obecním domě uskuteční ekonomická konference „25 let svobodného podnikání“ za přítomnosti prezidenta České republiky Miloše Zemana, bývalého prezidenta ČR Václava Klause a prezidenta Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Vladimíra Dlouhého. (Tisková zpráva: Hospodářská komora ČR) 

Konferencí při příležitosti 25. výročí sametové revoluce, která odstartovala rozvoj soukromého podnikání v Československu a pozdější České republice, chce HK ČR připomenout změny, které na počátku 90. let zahájily proces transformace ze státem řízené ekonomiky na klasické tržní hospodářství.

„Čtvrtstoletí je dostatečně dlouhé období na to, abychom se poprvé od listopadové revoluce pokusili pohlédnout na politickou a ekonomickou transformaci po roce 1989 objektivně,“ říká prezident HK ČR Vladimír Dlouhý. „Realistické a objektivní srovnání totiž ukazuje, jak velký pokrok jsme za uplynulých 25 let učinili. Přeji si, aby zítřejší konference přispěla k hledání pravdivého pohledu na naší nedávnou minulost, a to především proto, abychom získali mnohem větší sebevědomí do budoucnosti, které budeme potřebovat,“ pokračuje Dlouhý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.