Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Existuje spousta dobrých důvodů k investicím

BankyInvestice ČSOB 07.11.2014 | 15:02 0 Komentářů

Podnikové zisky dosahují vrcholu, v USA padají dřívější rekordy a v Evropě byl ve druhém i třetím čtvrtletí prolomen negativní trend předchozích dvou let. Světová ekonomika je v mnohem lepším stavu, než se může zdát podle ukazatelů z eurozóny. Dividendový výnos se pohybuje od 2,50 % (světový akciový index) do 3,25 % (evropské akcie). České akcie vynášejí dokonce téměř 5 %. Pro akcie je typické kolísání hodnoty, ale alternativy jsou v současné době rizikové poté, co úroky z dluhopisů klesly. ČSOB nabízí od listopadu hned několik nových fondů, které se soustředí na světové akcie.

ČSOB Světový expres 2* se zaměřuje na světové akcie a je určen investorům, kteří preferují potenciál vyššího zhodnocení a zároveň se nechtějí vzdát možné šance na maximální ochranu investovaných prostředků. „ Pro velký úspěch přicházíme s dalším pokračováním velmi oblíbeného strukturovaného fondu – ČSOB Světový expres 2. V porovnání se svým předchůdcem přináší extra výhodu v podobě neomezeného maximálního výnosu a také nové složení koše akcií. Fond se hodí pro zkušenější investory, kteří hledají zajímavý fond s vyšším potenciálem zisku,“ říká Jan Barta, předseda představenstva společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

Na světové akcie sází také podkladový fond ČSOB Světový výběr 2** k životnímu pojištění Maximal Invest. Výnos fondu ke dni splatnosti je navázán na vývoj 20 akcií významných světových společností, které se vyznačují vysokou tržní kapitalizací. Nejvyšší podíl z pohledu regionálního rozložení tvoří Švýcarsko následováno Španělskem, Německem, Francií a Kanadou. Koš akcií obsahuje společnosti převážně zaměřené na pojišťovnictví, energie, služby a telekomunikace. 

Průměrný výnos ČSOB otevřených fondů v korunách za poslední rok je 6,31 % a za posledních 12 měsíců nejvíce vzrostl akciový fond America Classic Shares CZK*** (o 34,15 %). O více než 15 % vzrostl ještě ČSOB Akciový fond  BRIC***.  

„Osobně považuji razantní snížení či úplné vyprodání akcií z portfolia za chybu, zejména ve střednědobém a krátkodobém horizontu. Akcie jsou samozřejmě podpořeny politikou levných peněz centrálních bank, a to jak na straně poptávky po této třídě aktiv, tak na straně financování samotných firem, které si půjčují historicky levně, což jim pomáhá k vyšší ziskovosti. Celkovou prémii, se kterou se akcie obchodují, odhadujeme nyní na 10 až 15 %. Tato prémie však bude mizet postupně během několika let zvyšování úrokových sazeb. To sice možná poškodí celkovou výnosnost akcií ve střednědobém horizontu oproti historickým statistikám, měla by ale stále dosahovat v průměru více než 5 % ročně i v relativně dost opatrném scénáři. Akcie tedy podle mého názoru budou nadále patřit k tomu nejlepšímu, co může investiční svět nabídnout,“ říká Aleš Prandstetter, investiční stratég společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

ČSOB dále v listopadu nabízí fond ČSOB Exclusive Airbag Jumper +5*, jehož vývoj je vázán na akcie 50 nejvýznamnějších evropských společností, které jsou součástí akciového indexu Euro Stoxx 50®. Z hlediska sektorového zastoupení dominují oblasti bankovnictví, energie, chemický průmysl, potraviny a nápoje. Primárně se jedná o společnosti z Francie, Německa, Španělska, Itálie a Nizozemí. Z října pokračují úpisy ještě dalších dvou fondů – strukturovaného fondu ČSOB Fixovaný click USD 4**** a akciového fondu Germany Classic Shares CZK*****. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.