Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Evropský Stoxx 600 nakonec výprodeje zřejmě ustojí

Investice 09.08.2018 | 18:05 0 Komentářů

Evropské akcie se dnes projely na horské dráze. Po ranním sešupu, kdy index Stoxx 600 přicházel o 0,4 %, se podařilo tyto ztráty vymazat, aby vzápětí těsně po poledni opět slétly dolů. Odpoledne se však neslo v postupném šplhání nahoru a pár desítek minut před koncem dnešního obchodování index přidává oproti včerejšímu zavíracímu kurzu necelou jednu desetinu procenta.

Na straně propadlíků se nacházejí energetické (-0,9 %) či telekomunikační (-0,6 %) tituly, vítěznými sektory jsou prodejci zbytného zboží (+0,8 %) nebo informační technologie (+0,3 %).

Americký index S&P 500 po otevření trhů zamířil nepatrně výše a aktuálně si připisuje 0,1 %. Podporou mu jsou hospodářské výsledky některých společností jako například mediálního producenta Viacom, jehož akcie rostou o pět procent.

Pražská burza ztratila půl procenta. Největším propadlíkem se staly akcie CME, které ztratily 4,3 %, nicméně největší měrou se na vývoji celé tuzemského parketu díky své vysoké váze podílely Erste Group (-1,5 %) a ČEZ (-1,3 %). Naproti tomu nejziskovějším titulem se staly akcie Komerční banky, které si připsaly 0,8 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když bylo zobchodováno pouze něco málo přes 300 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.