Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Evropské akcie pokračovaly v propadu

Investice 01.03.2018 | 16:46 0 Komentářů

Vstup do nového měsíce se evropským akciovým trhům nevydařil, když navázaly na nepovedenou seanci v Asii. Evropský index Stoxx 600 v posledních hodinách obchodování ztrácí zhruba jedno procento, když největším propadlíkem se staly informační technologie, jejichž akcie odevzdávají více jak dvě procenta. Ztráty přes jedno procento připisují další čtyři sektory, jako jsou těžaři a zpracovatelé komodit nebo prodejci zbytného zboží. Naopak na hranici ztrát a zisků se pohybují defenzivní akcie síťových odvětví.

Spojené státy zahájily obchodování o poznání lépe, když index S&P 500 zatím roste o zhruba půl procenta. Do otvírání nových dlouhých pozic v akciích se ale investoři příliš nehrnou, na trzích jsou stále cítit dozvuky úterního vystoupení nového šéfa Fedu Jeroma Powella. Ten bude dnes hovořit znovu před Senátem. V plusu se nacházejí spíše defenzivní akcie, když utility rostou o 1,2 % a telekomunikace přidávají 0,8 %.

Pražská burza dnes ztratila čtvrt procenta. S nejhorším výsledkem zakončila mediální skupina CME, která přišla o 3 %. Naopak premiantem dne se staly akcie Monety, které posílily o jedno procento. Velké emise dnes prožily spíše nudný den, když jejich změny se pohybovaly do půl procenta. Zobchodovaný objem dosáhl zhruba ročního průměru okolo 600 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.