Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Evropské akcie končí seanci v plusu

Investice 28.11.2018 | 17:26 0 Komentářů

Evropský index Stoxx 600 během dnešní seance několikrát v řadě připisoval zisky, z nichž většinu posléze ztratil. Několik desítek minut před uzavřením trhu přidává necelé dvě desetiny procenta. V plusu se drží kromě třech odvětví všechny sektory. Nejlépe se daří informačním technologiím, jejichž akcie přidávají 0,8 %. Ztráty zmíněných sektorů, mezi které patří maloobchodní řetězce, prodejci zbytného zboží a utility, se pohybují maximálně do 0,4 %.

Podobný vývoj je patrný i na počátku americké seance. Index S&P 500 prozatím roste o 0,2 %, a to za přispění především informačních technologií, které přidávají 0,8 %.

Pražský parket uzavřel dnešní obchodování se ziskem necelé jedné desetiny procenta. V plusu uzavřely pouze tři tituly v čele s O2 Czech Republic, jehož akcie vzrostly o dvě procenta. Erste si polepšila o 1,2 % a stupeň vítězů doplňuje Philip Morris se ziskem 0,8 %. Chvost dnes obsadily akcie VIG, jejichž hodnota klesla o 1,6 %. Pojišťovna ráno zveřejnila hospodářské výsledky, které dle nás byly celkově nepatrně lepší ve srovnání s konsensem. Nic zásadního nepřinesly a potvrdily trendy z první poloviny roku. Investoři tak zřejmě negativně reagovali na vyšší tvorbu rezerv v Polsku a Rumunsku a slabší růst čistého zisku. Celkově předpokládáme, že je ale pojišťovna na dobré cestě ke splnění svých stanovených cílů pro letošní rok. Více naleznete v našem komentáři http://bit.ly/VIG_Q318res.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.