Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Evropa se dnes rozhodla pro korekci

Investice 25.01.2018 | 17:40 0 Komentářů

Většina trhů v Evropě dnes otevřela v červených číslech, ale velmi rychle se z nich přes den dostala do plusu. Bohužel v závěru seance se trhy opět obrátily směrem dolů a množství trhů tak zaznamenává ztráty. Výjimkou není ani index Euro 600, který dnes odepisuje 0,6 %. Trh táhly dolů hlavně výrobci luxusního a nezbytného zboží (-1,1 %). Zisky se nepodařilo vybojovat žádnému sektoru.

Americké trhy se vydávají po otevření vzhůru opět díky dobrým firemním výsledkům. Například zisky společnosti Caterpillar překonaly odhady analytiků o 22 %, tržby jsou dokonce o 35 % lepší než ve srovnatelném období minulého roku. Index S&P 500 získává 0,1 %, Dow Jones si připisuje 0,4 % hodnoty a technologický Nasdaq roste o 0,1 %. V rámci indexu S&P 500 se nejvíce daří zpracovatelům surovin (+0,8 %) a telekomunikacím (+0,6 %). Ztráty zaznamenávají především výrobci luxusního zboží (-0,4 %).

Pražská burza dnes po deseti dnech růstu udělala první korekci a odepsala 0,4 % hodnoty. Nejvíce ztrácela mediální skupina CME (-1,9 %), následovaná likérkou Stock (-1,6 %) a trojici poražených uzavírá textilka Pegas (-1,4 %). Dařilo se hlavně společnosti Philip Morris (+0,6 %). Zobchodovaný objem za dnešek na pražské burze činil 0,4 mld. CZK, což je pod dlouhodobým průměrem 0,6 mld. CZK.

JIŘÍ KOSTKA
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.