Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Evropa otočila do plusu; pražský parket bez reakce na rozhodnutí

Investice 06.04.2017 | 17:26 0 Komentářů

Evropské akcie otevřely poklesem o 0,7 %, když následovaly vývoj v Asii a Spojených státech poté, co Fed zveřejnil zápis ze svého posledního zasedání. Nicméně v průběhu dne se indexu Stoxx 600 dařilo postupně ztráty vymazávat, aby v závěru seance rostl o dvě desetiny procenta. Z pohledu sektorů se nejvíce daří realitním developerům, kteří si připisují 1 %. S odstupem je pak následují energetické a komoditní společnosti. Naopak trio dnešních propadlíků tvoří farmacie, telekomunikace a informační technologie.

Americký akciový trh vstoupil do dnešní seance růstem o 0,2 % a vymazává tak včerejší ztráty. Rostoucí ceny ropy pomáhají producentům černého zlata, jejichž akcie nyní rostou o 0,8 % a jsou podobně jako v Evropě nejúspěšnějšími. I na straně klesajících titulů je situace velmi podobná obchodování na starém kontinentě.

Pražský parket podobně jako včera zakončil s červenou nulou, když ztráta indexu PX nedosáhla ani jedné desetiny procenta. Opuštění kurzového závazku obchodování s akciemi nikterak významně neovlivnilo (více zde http://bit.ly/cnb_akc). Rozhodnutí ČNB se neprojevilo ani na zvýšené obchodní aktivitě, když zobchodovaný objem ve výši necelých 700 mil. CZK odpovídal průměrnému množství za poslední rok.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.