Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Euronet rozšiřuje síť sdílených nezávislých vkladových bankomatů v Evropě

Banky 27.06.2016 | 17:00 0 Komentářů

Přední světový poskytovatel platebních služeb Euronet Worldwide, Inc. (NASDAQ: EEFT) oznámil další rozšíření své sítě sdílených nezávislých vkladových bankomatů v Evropě. Síť vkladových bankomatů společnosti Euronet v České republice, Polsku, Německu a Rumunsku v současné době zahrnuje celkem 2 500 zařízení. Na rok 2016 je plánována expanze na další trhy. (Tisková zpráva: Euronet Worldwide)

Euronet má nyní po České republice k dispozici 250 klasických bankomatů. Tyto bankomaty jsou umístěny na letištích, nádražích, pěších zónách, nákupních centrech, hotelech a dalších místech, která jsou snadno dostupná pro velký počet lidí, a to jak v Praze, tak ve velkých městech po celé České republice. Bankomaty Euronet budou nadále nabízet nové i stávající služby jako jsou výběr hotovosti, dotaz na zůstatek, dobití mobilního telefonu a další. První sdílené nezávislé vkladové bankomaty společnosti Euronet budou zprovozněny v průběhu tohoto roku.

Síť sdílených nezávislých vkladových bankomatů společnosti Euronet je první svého druhu, která je provozována společně pro několik bank. Bankomaty pro vklad hotovosti umožňují bankám rozšířit nabídku tradičních klientských služeb poskytovaných na přepážce bez nutnosti zřizování nových poboček. Pro banky to znamená nižší náklady na provoz poboček, nižší náklady na zpracování vkladů a vyšší spokojenost klientů.

Banky nabízející platební služby společnosti Euronet mohou těžit z výhod rozšířené sítě vkladových bankomatů bez nutnosti dalších náročných investic. Mohou tak svým stávajícím klientům poskytnout pohodlnější, bezpečnější a dostupnější možnost vkladových služeb oproti klasickým bankovním pobočkám. Vkladové bankomaty umožní klientům bank spravovat své finance v reálném čase, odpadá čekání na pobočkách a lze uskutečnit širokou škálu vkladových služeb, jako jsou vklady na běžný účet, vklady na kreditní kartu, nebo splátky půjček. Do budoucna jsou plánovány i další druhy bankovních transakcí.

Euronet je první společností, která buduje síť sdílených nezávislých vkladových bankomatů. Využívání těchto služeb přináší významné provozní úspory a cenné know-how. Zapojené banky získávají špičkovou službu, která je plně pod jejich kontrolou. Díky prověřené technické a provozní infrastruktuře se společnost Euronet těší výjimečnému postavení na trhu a umožňuje bankám rozšířit nabídku svých tradičních služeb, a oslovit tak nové klienty.

Síť sdílených nezávislých vkladových bankomatů Euronet přináší výhody jak zavedeným bankám, které si přejí restrukturalizovat nebo optimalizovat síť bankomatů, tak i bankovním nováčkům, kteří se primárně soustředí na internetové a mobilní služby. Nové banky díky této službě získávají přístup k celé maloobchodní síti vkladových bankomatů a mohou tak svým klientům nabídnout komplexní služby.

Euronet nabízí své služby také přímo obchodníkům. S pomocí řešení pro automatizované řízení hotovosti jim umožňuje vkládat hotovost do banky dle jejich výběru. Euronet zajišťuje přípravu, instalaci i provoz vkladových bankomatů přímo u obchodníka, nebo na jiném vhodném místě, které bude dostupné pro několik obchodníků zároveň. Hlavním přínosem pro obchodníky je lepší řízení hotovosti a zvýšení tržeb. Díky stále se zlepšujícím a komplexním vkladovým službám v každé zemi nabízí Euronet možnost vložit hotovost také přímo koncovým zákazníkům na účet, který si zvolí.

„Velice nás těší, že se nám podařilo takto rozšířit naši síť sdílených nezávislých vkladových bankomatů. To dokazuje, že naše strategie, zaměřená na získávání nových trhů a další spolupráci se stávajícími i novými bankami, které mohou využívat výhod našich služeb, je nastavená správně,“ sdělil Nikos Fountas, výkonný viceprezident a generální ředitel pro zpracování elektronických bankovních převodů pro oblast Evropy, Blízkého východu a Asie. „Budeme nadále pokračovat v inovacích a zavádění nových služeb, ze kterých budou profitovat jak banky, tak obchodníci a zákazníci. Naším cílem je nabídnout komplexní portfolio vkladových služeb v celé Evropě,“ doplnil p. Fountas.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.