Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

eToro chce získat 100 milionů dolarů na podporu globální expanze a na vývoj blockchain technologií

eToro, přední světová sociální a investiční platforma, která před několika týdny za podpory Sberbank CZ vstoupila na český trh, dnes oznámila zahájení pátého kola fundraisingu s cílem vybrat 100 milionů amerických dolarů. Prostředky mají podpořit expanzi do dalších zemí, rozvoj blockchain technologií a digitalizaci aktiv.

Fundraisingového kola se pod vedením společnosti China Minsheng Financial zúčastnili korejský investiční partner SBI Group, World Wide Invest a další investoři. Finanční poradenství eToru v této záležitosti poskytla skupina Rothschild.

Společnost eToro se zapojila do programu ELITE Londýnské burzy cenných papírů v roce 2015 a dokončila navyšování kapitálu s podporou soukromé platformy ELITE Club Deal.

Nová investice přináší nárůst získaného kapitálu na 162 milionů dolarů a navazuje na období výrazného růstu, který je částečně řízen poptávkou po obchodování s kryptoměnami.

Zakladatel platformy eToro a CEO Yoni Assia v souvislosti s oznámením uvedl: „eToro bylo vybudováno s vizí demokratizace finančních trhů tím, že se pokusíme zpřístupnit obchodování a investování všem. Od spuštění aplikace jsme zaznamenali silnou poptávku ze strany zákazníků. Dnešní oznámení představuje další důležitý milník na naší úspěšné cestě a signalizuje novou etapu růstu.“

„Toto investiční kolo bude rozhodující pro další rozvoj technologické infrastruktury, jež nám umožní podpořit aktuální rychlý růst. Zároveň nám pomůže vstoupit na nové trhy a nabídne lidem po celém světě bezpečný přístup na investiční trhy prostřednictvím naší sociální platformy.“

„Vzhledem k tomu, že tyto technologie mění dosavadní finanční svět, chceme i nadále zůstat v popředí změn. Dnešní oznámení nám pomůže pokračovat v nastaveném směru ve vývoji blockchainu a rozvoji digitálních dat.“

Společnost eToro byla založena v roce 2007 a nyní zastřešuje komunitu více než 9 milionů uživatelů. V roce 2017 evidovala uživateli vložené prostředky v hodnotě přesahující miliardu amerických dolarů a jen ve čtvrtém čtvrtletí přes milion nových registrací. To vedlo k celosvětovému růstu platformy provázené otevíráním nových poboček a navýšením potenciálu k rozšíření počtu uživatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.