Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

ESSOX posiluje ve financování „zelených projektů“

Investice 21.05.2018 | 15:11 0 Komentářů

Společnost ESSOX významně posílila svou orientaci na financování komplexních projektů v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie. Právě ve schopnosti financovat komplexní projekt – tedy od poradenství a zpracování projektu, přes nákup technologií a jejich instalaci, až po doplňkové služby, jako je pojištění – je nabídka společnosti ESSOX na českém trhu jedinečná.

Nová strategie společnosti ESSOX navazuje na letité zkušenosti s financování energeticky úsporných projektů pro klienty Skupiny ČEZ. Přináší rozvoj především v oblasti elektromobility, kde již ESSOX podepsal smlouvy o spolupráci se společnostmi ČEZ ESCO a OIG Power (startup pro řešení chytrých bateriových uložišť).

ESSOX vidí blízkou budoucnost především v oblasti využití elektromobilu v rodině coby druhého automobilu, typicky pro jízdy v okolí bydliště, kde vystačí současné kapacity baterií automobilů a zároveň je lze efektivně dobíjet zelenou energií, kterou klienti získají například z vlastních fotovoltaických panelů.

„ESSOX je lídrem v oblasti financování automobilů na českém trhu. Má proto obrovský potenciál přispět k přeměně vozového parku v Česku tak, aby byly ekologické dopady automobilové dopravy co nejnižší,“ uvádí Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX. „Poskytnutím úvěru na koupi elektromobilu však naše služby zdaleka nekončí. Díky strategickým partnerstvím a dlouholetým zkušenostem dokážeme profinancovat projekt komplexní elektromobility pro domácnosti i firemní zákazníky.“

Nová koncepce umožní klientům společnosti ESSOX získat na jednom místě poradenství, financování projektu i doplňkové služby, jako je pojištění. Nová produktová řada umožní financovat veškeré součásti, které jsou nezbytné pro komplexní pojetí elektromobility – fotovoltaické panely, bateriová uložiště, elektromobily, elektrické motocykly, ale i kola s elektrickým pohonem.

Nabídka společnosti ESSOX bude určena domácnostem i firemním zákazníkům, ve spolupráci se Skupinou Komerční banky pak i velkým korporacím a municipalitám.

Společnost ESSOX je jednou z vedoucích nebankovních finančních institucí v České republice. V roce 2017 uzavřela s klienty víc než 86 tisíc smluv v celkovém objemu takřka 7,7 miliardy korun. Meziročně tak vzrostl objem financování o 20 %. V letošním roce oslaví společnost ESSOX 25 let od svého vzniku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.