CZK/€ 24.565 +0,10%

CZK/$ 24.167 -0,24%

CZK/£ 29.173 +0,10%

CZK/CHF 25.362 -0,54%

21. 07. 2022

0 komentářů

ESSOX a Hasičský záchranný sbor ČR prodlužují spolupráci, i nadále budou vzdělávat děti v rámci projektu Společně bezpečně

 

ESSOX a Hasičský záchranný sbor ČR budou i v příštích dvou letech spolupracovat na vzdělávání dětí v rámci projektu Společně bezpečně. Spolupráce, kterou odstartoval v roce 2018 ESSOX s jihočeskými hasiči a následně ji rozšířil i na celou Českou republiku, tak bude pokračovat nejméně do roku 2024. 

Projekt Společně bezpečně přispívá vzděláváním dětí k jejich bezpečí ve čtyřech základních oblastech. Děti z mateřských a základních škol se formou interaktivních her učí, jak se chovat bezpečně doma, venku v přírodě, při každodenní dopravě a i při prvních zkušenostech s používáním peněz. ESSOX v rámci spolupráce podporuje zážitkové vzdělávací exkurze v učebnách jihočeských hasičů. Zároveň poskytla společnost hasičům dvě nafukovací hasičská auta v reálné velikosti, která každoročně přitahují na nejrůznějších akcích k tématu bezpečného chování pozornost několika tisíc dětí.

„V rámci projektu se již pět let snažíme děti vybavit základními znalostmi a návyky pro prevenci rizikových situací. Pro projekt jsme nemohli najít lepšího partnera, než je Hasičský záchranný sbor.  Velmi si vážíme prodloužení spolupráce a i my chceme být nadále hasičům oporou. Jsou to totiž právě hasiči, kdo představuje pro děti z mateřských škol i prvního stupně základních škol přirozenou autoritu a umí si získat jejich pozornost,“ říká Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

„Osvěta v oblasti bezpečnosti a prevence je pro nás velkým tématem. A je nesmírně důležité začít s ní již u dětí v útlém věku. Proto vítáme spolupráci s ESSOX a projektem Společně bezpečně, který nám například formou zapůjčení zajímavé nafukovací atrakce pomůže přitáhnout pozornost dětí i jejich rodičů,“ dodává brigádní generál Slavomír Bell, náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.