CZK/€ 24.365 -0,12%

CZK/$ 23.487 +0,26%

CZK/£ 28.369 -0,06%

CZK/CHF 24.774 -0,30%

15. 04. 2016

0 komentářů

Subjekty:

ESPA Stock Biotec je nejlepším fondem posledních pěti let

 


 

„Výzkumná oddělení biotechnologických společností dokázala v uplynulých letech vyvinout mnohé inovativní léky. Právě z těchto inovací fond profitoval a naši investoři se na tom mohli podílet,“ hodnotí ocenění manažer fondu Harald Kober z ERSTE Asset Management.

V minulém roce zhodnotil ESPA Stock Biotec investorům jejich peníze o 21,59 %, při pravidelné investici dosáhlo roční zhodnocení dokonce 36,44 %. Investice fondu směřují do nejvýznamnějších biotechnologických společností především v USA. V minulém roce do fondu, který je primárně určený pro zkušenější investory, klienti investovali 754 mil. Kč. Fond je vhodný pro dlouhodobé investice, jelikož se jedná o akciový fond s většími výkyvy hodnoty podle aktuální situace na kapitálových trzích.

Dlouhodobý růst kurzu, ke kterému docházelo v posledních letech, přešel v druhé polovině loňského roku do prudké korekce. Tu způsobila diskuze o budoucí cenotvorbě léků v USA a vybírání zisků z růstových akcií.

Budoucí vyhlídky pro biotechnologický průmysl jsou však nadále pozitivní. Stáří společnosti se zvyšuje. Politika zdravotnictví se zajímá o to, jak držet náklady na léčbu pod kontrolou. Díky tomu budou inovativní léky z laboratoří biotechnologických společností i nadále poptávané.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Šest největších bank v ČR mělo za první čtvrtletí nižší zisk o 8 %

Foto: Shutterstock O necelou miliardu korun klesl v prvním čtvrtletí 2021 čistý zisk šesti největším bankám v České republice, a to z 10,4 na 9,6 miliardy Kč. Vyplývá to z kvartálních výsledků zveřejněných jednotlivými bankami. Ztrátu ovlivněnou důsledky pandemie covid-19 zaznamenaly pouze čtyři banky, dvě naopak svůj […]

Text: Milan Vodička

13. 05. 2021

Češi spoří víc než dřív, měsíčně přes 2850 korun

Foto: Shutterstock V roce 2020 začali Češi přes nepřízeň pandemie spořit více než v uplynulých letech. Měsíčně si průměrný Čech podle průzkumu Erste Group ušetří v přepočtu 2853 Kč, což je zhruba o stokorunu méně než průměrný Slovák, který dostává výplatu v eurech. Za posledních pět let […]

Text: Milan Vodička

09. 04. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *