CZK/€ 24.365 -0,12%

CZK/$ 23.487 +0,26%

CZK/£ 28.369 -0,06%

CZK/CHF 24.774 -0,30%

20. 04. 2020

0 komentářů

Esg-investice.cz je nový odborný web o odpovědných investicích a energetice

 

Esg-investice.cz, nový odborný web zaměřující se převážně na témata týkající se společensky odpovědného investování neboli ESG (Environmental, Social and Governance), spouští investiční skupina Energy financial group (EFG).  Web bude přinášet novinky, expertní články, názory a analýzy z oblasti investic, obnovitelných zdrojů energie, ekologie či společenské odpovědnosti. 

Hlavním posláním webu esg-investice.cz je poskytovat v širším kontextu ověřené a ucelené informace týkající se převážně investic do dlouhodobě udržitelných projektů šetrných k životnímu prostředí. Myslím, že s přihlédnutím ke stále rostoucí produkci a spotřebě společnosti je důležité přemýšlet o dopadech jednotlivých kroků na celý ekosystém. Zájem velkých i drobných investorů o odpovědné investice je stále větší. Proto bychom odborné i laické veřejnosti chtěli nabídnout jak postřehy z praxe, tak i analýzy a komentáře,“ uvádí ke spuštění webu Tomáš Voltr, výkonný ředitel a místopředseda představenstva EFG.

Nový portálu esg-investice.cz vznikl ve spolupráci s komunikační agenturou Faktika Ondřeje Féra, který bude mít na starosti také obsahovou supervizi. Redaktorkou webu je Barbora Sirová, která v minulosti působila například jako šéfredaktorka Business Leaders. Přispěvateli budou ekonomičtí odborníci i odborníci z řad investiční skupiny EFG.

Skupina EFG se zaměřuje zejména na projekty spojené s produkcí energií z obnovitelných zdrojů, jako je např. odpadová bioplynová stanice v Rapotíně, upgrading bioplynu na biometan či řešení přestavby zemědělských bioplynových stanic na odpadové.

 

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

ESG investování a investiční fondy

Nový směr investic? Obliba ESG fondů je na vzestupu

O investičních fondech spojených s ESG politikou jsme si povídali s výkonným ředitelem Energy financial group Tomášem Voltrem. Ukázalo se totiž, že pod tlakem vyvolaným epidemií koronaviru, si tyto fondy vedou výrazně lépe než ty, které ESG politiku nemají.

Text: Daniel Mareš

14. 05. 2020

Kde budou drahé kovy na konci roku? Analytici nemají moc jasno

Předpovídat pohyb cen jakéhokoli aktiva je věc ošemetná. Stejně naivní je se jakýmikoli předpovědi řídit, zejména pokud jde o dlouhodobé investování. U drahých kovů a zejména zlata a stříbra to platí možná dvojnásob, protože rozdíl mezi jednotlivými predikcemi je až překvapivě velký, což jen dokazuje, že ani samotní analytici nemají v pohybu drahých kovů v průběhu letošního roku moc jasno.

Text: Daniel Kuchta

03. 09. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *