Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Erste pomohla pražskému parketu k růstu

Investice 28.02.2019 | 17:57 0 Komentářů

Evropský akciový index Stoxx 600 nakonec uzavírá dnešní obchodování v plusu, když si připisuje zisky okolo 0,1 %, zatímco na začátku dnešní seance klesal až o půl procenta. Dařilo se především finančním titulům, jejichž akcie přidaly 0,9 %. Naopak těžaři a zpracovatelé komodit přišli o dvě třetiny procenta, ropné producenty (-0,3 %) pak dolů táhly klesající ceny ropy. Konec měsíce vybízí k hodnocení vývoje od začátku letošního roku. Evropské akcie v rámci indexu Stoxx 600 si za první dva měsíce polepšily o 10,5 %.

Americké akcie v úvodní dvouhodinovce prakticky přešlapují na místě. Index S&P 500 prozatím žádných změn nedoznal. Od začátku roku ale již povyrostl o více jak 11 %.

Pražská burza uzavřela růstem o 0,4 %. Největším tahounem byly akcie Erste Group, která dnes oznámila výsledky hospodaření za Q4 18. Ty korespondovaly s již oznámenými předběžnými čísly na konci ledna. Zveřejněný výhled nijak neohromil, a tak akcie v úvodní hodině obchodování dokonce mírně ztrácely. Nicméně prospekt štědřejší dividendové politiky nakonec akcie poslal nahoru a ty tak uzavřely o 4,7 % výše. Pražský index PX si od začátku roku polepšil o 8,6 %.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.