CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

03. 05. 2019

0 komentářů

Erste a ČEZ posílají pražskou burzu k ledu

 

Evropským akciovým burzám se dnes dařilo. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách roste o 0,4 %, když o první příčku bojují farmaceutické společnosti s energetickými firmami, jejichž akcie přidávají 0,9 %. Daří se i prodejcům spotřebního zboží poté, co Adidas reportoval provozní zisk nad úrovní nejvyššího odhadu. Akcie firmy dnes rostou o téměř 7 %. V plusu se nacházejí i finanční domy (+0,3 %), když investory potěšily výsledky HSBC, Axa nebo Société Générale. Dnešními zisky tak index maže celotýdenní ztráty a nachází se necelou jednu desetinu procenta pod závěrečným kurzem z minulého pátku. 

Americké akcie by měly otevřít růstem. Důvodem jsou především silná data z amerického trhu práce, která ukázala na vysokou tvorbu nových pracovních míst.

Pražský parket zhruba hodinu před svým uzavřením ztrácí čtvrt procenta. Na vině jsou akcie Erste Group, která dnes ráno publikovala hospodářské výsledky, které obchodníci nepřivítali s nadšením. S téměř 1% ztrátou se dnes obchodují akcie ČEZ. Naopak nejvíce se daří akciím Avastu (+2,2 %), Kofoly (+1,3 %) a Stock Spirits (+1,2 %). Komerční banka, která dnes rovněž reportovala, prozatím přidává 0,6 %. Za celý týden si index PX s největší pravděpodobností pohorší. Zatím jeho ztráta činí 0,9 %.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nesmrtelný Disney?

Dokázali byste najít člověka, který nikdy neslyšel o jediném díle této společnosti? Pravděpodobně ne. I přesto se akcie obchodují o 50 % níže. Disney Company slaví v letošním roce 100 let od založení, jaký bude její vývoj v následujících letech?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *