CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

16. 03. 2012

1 komentář

Subjekty:

Era umožňuje placení složenek v prodejnách COOP

 


 

„Během prvních měsíců provozu bylo pomocí služby Složenka provedeno na několik stovek transakcí o celkovém objemu kolem půl milionu korun. Lidé si na tuto novinku poměrně rychle zvykají, a tak předpokládáme, že s přibývajícím časem se bude množství plateb výrazně zvyšovat. Od března očekáváme zhruba 500 plateb měsíčně, navíc nyní už testujeme tuto službu na 53 prodejnách, “ říká Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny.

Služba funguje velice jednoduše. Zákazník předá obsluze prodejny složenku nebo vyplněný formulář a pokladní zadá požadované údaje. Zákazník poté obdrží jedno potvrzení, druhé pak společně se složenkou nebo formulářem zůstává na prodejně. Složenky lze zaplatit samostatně nebo jako součást platby za ostatní zboží, a to v hotovosti nebo platební kartou. Limit pro jednu transakci byl stanoven na 10 000 Kč. Ke konci února činila průměrná výše jedné platby 1000 Kč, v drtivé většině lidé platili za elektřinu, vodu, telefon nebo pojištění.  

 „Nyní probíhá pilotní provoz. Do konce března chceme spustit tuto službu pro veřejnost na dalších čtyřech družstvech. A pokud se potvrdí dostatečný zájem zákazníků COOPu, čemuž zatím vše nasvědčuje, začneme službu Složenka nabízet od roku 2013 až v dalších třiceti družstvech. Pokud se tak stane, rádi bychom na prodejnách COOPu nabízeli také další finanční služby, a to výběr z účtu nad rámec limitu CashBack či bezhotovostní převody z účtu na účet,“ doplňuje Vlasta Dolanská.  

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • Radka

    19 února, 2019

    Dobrý den ráda bych se zeptala na cenu složenky. Dekuji moc

    Odpovědět