Pátek 18. září. Svátek má Kryštof.

Era umožňuje placení složenek v prodejnách COOP

Už čtvrtý měsíc umožňuje ERA v rámci pilotního provozu placení složenek na vybraných prodejnách spotřebních družstev skupiny COOP. V Jednotách v Nové Pace a Jindřichově Hradci mohou zákazníci zaplatit složenky i při běžném nákupu. Doposud tímto způsobem už vyřešili přes 500 složenek za elektřinu, vodu nebo pojištění. Era chce postupně službu zprovoznit v desítkách dalších obchodů COOP.

„Během prvních měsíců provozu bylo pomocí služby Složenka provedeno na několik stovek transakcí o celkovém objemu kolem půl milionu korun. Lidé si na tuto novinku poměrně rychle zvykají, a tak předpokládáme, že s přibývajícím časem se bude množství plateb výrazně zvyšovat. Od března očekáváme zhruba 500 plateb měsíčně, navíc nyní už testujeme tuto službu na 53 prodejnách, “ říká Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny.

Služba funguje velice jednoduše. Zákazník předá obsluze prodejny složenku nebo vyplněný formulář a pokladní zadá požadované údaje. Zákazník poté obdrží jedno potvrzení, druhé pak společně se složenkou nebo formulářem zůstává na prodejně. Složenky lze zaplatit samostatně nebo jako součást platby za ostatní zboží, a to v hotovosti nebo platební kartou. Limit pro jednu transakci byl stanoven na 10 000 Kč. Ke konci února činila průměrná výše jedné platby 1000 Kč, v drtivé většině lidé platili za elektřinu, vodu, telefon nebo pojištění.  

 „Nyní probíhá pilotní provoz. Do konce března chceme spustit tuto službu pro veřejnost na dalších čtyřech družstvech. A pokud se potvrdí dostatečný zájem zákazníků COOPu, čemuž zatím vše nasvědčuje, začneme službu Složenka nabízet od roku 2013 až v dalších třiceti družstvech. Pokud se tak stane, rádi bychom na prodejnách COOPu nabízeli také další finanční služby, a to výběr z účtu nad rámec limitu CashBack či bezhotovostní převody z účtu na účet,“ doplňuje Vlasta Dolanská.  

Jeden komentář: “Era umožňuje placení složenek v prodejnách COOP”

  1. Radka napsal:

    Dobrý den ráda bych se zeptala na cenu složenky. Dekuji moc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.