CZK/€ 23.655 -0,13%

CZK/$ 21.982 -0,78%

CZK/£ 27.533 -0,24%

CZK/CHF 24.244 -0,36%

22. 05. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Era pomáhá dětem najít cestu domů

 


 

„Děti jsou naše budoucnost a my v Eře chceme, aby vyrůstaly v bezpečí. Bohužel všechny děti takovou možnost nemají, o to důležitější je činnost Linky bezpečí. Era je jejím generálním partnerem a na tuto akci věnovala 100 000 Kč, proto může jít celý výtěžek z akce na provoz Linky vzkaz domů. Pomněnky, které jsou letos módním a trendy doplňkem, si může kdokoliv zakoupit na našich Finančních cetrech. Pomněnky se určitě budou líbit všem dívkám a ženám, protože je možné používat je jako brože, gumičky do vlasů, ozdoby na balerínky či kabelku nebo jako prstýnky. Fantazii se v tomto případě rozhodně meze nekladou,“ říká Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny.

Mezinárodní den pohřešovaných dětí

Evropa si Mezinárodní den pohřešovaných dětí připomíná od roku 1986, první ale byla Severní Amerika, kde se 25. května 1979 ztratil cestou do školy šestiletý Etan Patz a stále po něm nejsou žádné stopy. Proto Pomněnkový den připadá právě na 25. květen. Symbolický modrý kvítek pomněnky říká za všechny pohřešované děti „nezapomeň na mě“. Linka bezpečí neustále řeší problémy dětí, které se z různých důvodů bojí vrátit domů – ať už kvůli hádkám rodičů nebo známkám ve škole (skutečné příběhy děti naleznete níže).

Chráněná dílna v Neratově v Orlických horách letos vyrobila 13 700 pomněnek. „Jen šití každé pomněnky zabere asi tři minuty, celý proces výroby jednoho kvítku pak trvá přibližně deset minut. V Neratově je vyrábělo 13 lidí, kterým se během čtrnáctidenní nepřetržité pečlivé práce o pomněnkách už i dokonce zdálo,“ dodává Jitka Švejcarová.

Pomněnky si může veřejnost zakoupit ve všech 63 Finančních centrech Ery. Přispět lze také pomocí platby přes PaySec (https://gateway.paysec.cz/GateWay.aspx?MicroaccountNumber=2777555) nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS LINKABEZPECI na číslo 87 777.        

REKLAMA

Příběhy dětí zaznamenaných Linkou bezpečí

 V odpoledních hodinách volá na linku chlapec, který by chtěl nechat rodičům vzkaz. Je bezradný, smutný, neví, co dělat. Ráno se s tátou velice ostře pohádal kvůli pozdnímu příchodu předchozí večer. Byl s partou kamarádů, se kterými jeho otec nechce, aby se scházel. Hádka skončila tím, že chlapec odešel z domu poté, co mu otec řekl, ať si sebere své věci a už se nevrací.

Chlapec byl od rána venku a bezradně se potuloval městem. Chtěl by se vrátit domů, ale neví, jestli ho tam táta zpátky chce. Toto se mu stalo poprvé, občas se doma hádají, ale vždy se nakonec usmíří. S konzultantem vymýšlejí možnosti řešení problému. Protože chlapec nemá odvahu na to, aby sám mluvil s rodiči, volí jako možnost řešení vzkaz rodičům. Domlouvá se s konzultantem, že za chvíli zavolá, jak rodiče reagovali. Po domluvě tedy konzultant volá otci a předává vzkaz od chlapce. Otci se velice ulevilo, že o něm slyší, mrzí ho, jak se ráno zachoval a vzkazuje chlapci, ať se vrátí domů, že je mu to líto. S tím se s ním konzultant loučí. Po chvíli volí chlapec zpátky a ptá se, jak otec reagoval. Konzultant mu vyřizuje vzkaz a ještě si s ním povídá a dodává mu odvahu. Nyní je chlapec rozhodnutý jít domů, děkuje a loučí se.

Na Linku bezpečí volá vystrašená dívka. Dnes dostala ve škole pětku z matematiky, protože zapomněla, že budou psát písemku. Stalo se jí to poprvé, a proto se bojí, jak na to budou rodiče reagovat. Velice jim totiž na jejich známkách záleží. Dívka si myslí, že budou zklamaní a naštvaní. Také se bojí, že by ji mohli třeba bít. Konzultant si s dívkou povídá o jejich pocitech, o strachu, o situaci ve škole a doma. Během hovoru se dívka uklidňuje a dokáže se reálněji dívat na situaci. S rodiči má dobrý vztah, nikdy se nestalo, že by ji nepřiměřeně trestali. S konzultantem společně vymýšlejí, jak rodiče na špatnou známku připravit a jak je možné si ji opravit. Nyní je dívka klidná a rozhodnutá jít domů.

REKLAMA

Uvedené příběhy nejsou přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty Linky bezpečí. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Linka bezpečí zachovává naprostou anonymitu svých klientů.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Invalidita - pojištění invalidity - invalidní důchod

Důsledky postižení dítěte pro rodinu

Je zcela přirozené, že všichni rodiče chtějí mít zdravé dítě. Někteří rodiče mají již před narozením dítěte dopředu představu o tom, jak by mělo jejich dítě vypadat, či čím by se mohlo v budoucnosti stát. Je tedy zřejmé, že pokud se jejich dítě nenarodí zdravé či získá […]

Text: Michaela Drvotová

04. 05. 2018

Dítě - kojenec - miminko - holčička

Kolik stojí dítě?

Existuje jeden životní krok, který řada lidí moc nepropočítává. Vlastní potomek. Řešit peníze se zdá malicherné, vždyť mít děťátko je přece požehnáním. Má to drobné „ale“…

Text: David Krůta

26. 09. 2017

Dětské pojištění: Ano, či ne?

Dítě je jistě pro každého z nás ten největší dar, který můžeme mít. Kousek nás samotných, který pro nás znamená nejvíc na světě. A proto pro něj chceme to nejlepší. Nabízí se tedy logická otázka: Máme pojistit naše dítě? A kdy je vhodná doba? 

Text: David Krůta

07. 11. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *