Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Enterprise Investors prodává společnost intive společnosti Mid Europa Partners

Investice 11.12.2018 | 15:34 0 Komentářů

Dva fondy spravované společností Enterprise Investors (EI) – Enterprise Venture Fund I (EVF) a Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), dnes oznámily podepsání dohody o prodeji intive, globální společnosti pro vývoj digitálních produktů, společnosti Mid Europa Partners, přednímu buyout investorovi ve střední a východní Evropě.

  • Mid Europa Partners zaplatí 100 milionů eur za 100% podíl ve společnosti;
  • Transakce podléhá schválení antimonopolního úřadu.

Příběh společnosti intive začíná v roce 2015 sloučením společnosti BLStream spolu s SMT Software Services, dvou společností vlastněných fondy spravovanými společností EI. V roce 2012 fond EVF učinil počáteční investici do expanze společnosti BLStream a v roce 2015 fond PEF VII získal společnost SMT Software Services. V letech 2012 až 2015 oba fondy do zmíněné dvojice společností investovaly 34 milionů eur. Po vytvoření spolčenosti intive následovaly další akvizice – v roce 2017 argentinské společnosti FDV a německé společnosti iNTENCE.

Dnes je intive partnerem digitální transformace pro přední firmy v celosvětovém měřítku. Mezi její klienty patří Audi, Vorwerk, BlackBerry, Esprit, ING a Viacom. Intive působí v 15 kancelářích a 7 designových studiích a se svým týmem více než 1 500 vysoce kvalifikovaných odborníků vytváří softwarová řešení, která urychlují digitální transformaci svých zákazníků. Společnost intive přidává hodnotu po celou dobu životnosti každé aplikace, od návrhu až po údržbu. Očekávané tržby společnosti intive v roce 2018 by měly dosáhnout více než 80 milionů eur.

Tisková zpráva Enterprise Investors

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.