Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Enterprise Investors podporují urychlení rozvoje břidlicového plynu a oznamují investici do United Oilfield Services

Investice 20.04.2012 | 13:12 0 Komentářů

Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), oznamuje, že poskytne 28 milionů dolarů prostřednictvím equity financování za minoritní podíl společnosti  United Oilfield Services (UOS). Zároveň se EI stane členem představenstva společnosti. UOS je poskytovatelem seizmických dat, vrtů i kompletních řešení společnostem zabývajícím se průzkumem a produkcí v oblasti ropného a plynového průmyslu v Polsku. UOS v podstatě poskytuje svým zákazníkům technologie a technické expertízy (horizontální vrty a/nebo nekonvenční řešení) potřebné k čerpání polských zásob břidlicového plynu, které jsou značné. Transakce je na základě expanzivního financování.

United Oilfield Services je nově založenou polskou společností, poskytující seizmická data, vrty a kompletní řešení pro firmy zabývající se průzkumem a produkcí v oblasti ropného a plynového průmyslu. UOS přináší na polský trh nejmodernější vybavení a technologie. Tyto technologie jsou důležité, jak pro firmy zabývající se konvenčním (umělým plynem), tak pro firmy s nekonvenčními uhlovodíkovými zdroji (břidlicový plyn). UOS bude schopna nabízet technologie a schopnosti potřebné k těžbě plynu z břidlicových rezerv, jako jsou speciální horizontální vrty a/nebo kompletní řešení. Zakladatelé společnosti mají několikaleté zkušenosti z ropného a plynového průmyslu v USA a prokazatelně skvělé výsledky v oblasti úspěšného dokončení staveb pro ropné společnosti. United Oilfield Services podepsala svoji první smlouvu jako poskytovatel geofyzikálních služeb v březnu roku 2012 a příštím rokem očekávají vrty a dokončovací práce.

Polsko je známé svými zásobami břidlicového plynu. Několik společností investuje do těchto rezerv a potřebuje dobré vybavení a poskytovatele služeb, který nabízí nejlepší dostupné technologie pro průzkum, těžbu a produkci těchto plynových zdrojů. Břidlicová formace zaznamenala velký úspěch a stala se obchodně zajímavou na konci 90. let na trhu Spojených států amerických, ale následně i na dalších trzích. Produkce zemního plynu z břidlice oživila trh se zemním plynem všude tam, kde byly tyto technologie představeny. Využití těchto technologií může mít stejně pozitivní dopad i na polský trh se zemním plynem. 

„Oceňujeme příležitost stát se součásti United Oilfield Services. Věříme, že silná lokální společnost s přístupem k nejlepšímu vybavení a technologiím je přesně to, co trh potřebuje, aby se příslib břidlicového plynu stal realitou,“ uvedl Michał Rusiecki, Managing Partner Enterprise Investors.

„Velký dojem na nás udělaly zkušenosti a hluboké znalosti celého manažerského týmu, vedeného Dennisem McKee, který je veteránem americké revoluce břidlicového plynu a podnikatelem s excelentními výsledky z oblasti stavebnictví. Líbil se nám jejich business plán a jsme přesvědčeni, že budou velmi úspěšní,“ dodal Jacek Woźniak, Partner Enterprise Investors.

 „Jsme více než šťastni, že jsme získali Enterprise Investors jako spolu sponzora UOS. Nová kapitálová injekce nám pomůže částečně financovat naše nové moderní zařízení. Také věříme, že dokážeme využít zkušeností EI a jejich znalostí trhu střední a východní Evropy,“ uvedl Dennis McKee, CEO společnosti UOS.

 „Jsme potěšeni z navázání partnerství s Enterprise Investors. Společně s nově najatými zaměstnanci má UOS za cíl zvýšit úsilí a spustit lokální služby týkající se ropných ložisek v Polsku,“ řekl Charles Leykum, spoluzakladatel UOS a partner při zakládání CSL Capital Management, investiční a poradenské společnosti sídlící v USA.     

Enterprise Investors je jednou z největších firem v oblasti private equity a rozvojového kapitálu ve střední a východní Evropě. EI získali prostředky v celkové výši 1,7 miliard EUR. Dodnes investovaly tyto fondy 1,4 miliard EUR do 124 společností z různého odvětví a plně exitovaly z 94 investic s celkovým výnosem 1,7 miliard EUR.

CLS Capital Management LLC (CSL) je energeticky zaměřenou private equity firmou se sídlem v USA. Cílem CLS jsou equity investice do firem zabývajících se ropnými ložisky, průzkumem a produkcí ropy a plynu nebo firem poskytujících služby v oblasti energetiky. V souvislosti s UOS, CSL založilo tři další společnosti, ve které získali majoritní podíl, od svého spuštění v roce 2008.   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.