Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Energy financial group spustila web pro přímý prodej dluhopisů

Investice 29.04.2021 | 16:14 0 Komentářů

Investiční skupina Energy financial group (EFG) spustila vůbec poprvé přímý prodej svého investičního produktu – dluhopisů. Prostřednictvím nového webu informuje potenciální zákazníky/investory o svých projektech a jejich dalším rozvoji, nabízí možnost spočítat si celkový výnos vložené investice a zároveň umožňuje snadný nákup dluhopisů online. Emise v celkovém objemu 350 mil. Kč a o jmenovité hodnotě 100 tis. Kč byla vydána koncem loňského roku. Dluhopisy jsou v českých korunách, prospekt schválila Česká národní banka.

Společnost EFG učinila další krok směrem k zákazníkovi a spustila zcela novou možnost online nákupu dluhopisů ENERGY FINANCIAL GROUP 26 I (ISIN CZ0003525545), jejichž prostřednictvím lze investovat do společensky odpovědných projektů. Na webu efg-dluhopisy.cz lze nyní získat všechny potřebné informace a v krátké době sjednat nákup dluhopisů v požadované hodnotě. Veřejné korporátní dluhopisy společnosti EFG o celkovém objemu 350 mil. Kč a jmenovité hodnotě 100 tis. Kč za kus jsou úročeny pevnou úrokovou sazbou 6,5 % p.a. se splatností v roce 2026. Energetické zpracování obnovitelných zdrojů, na které se Energy financial group a.s. zaměřuje, lze označit jako stabilní investiční oblast s vysokým potenciálem. V současnosti patří k prokazatelně nejvíce rezistentním vůči výkyvům trhu, což se ukazuje zejména v současné pandemické situaci.

Energy financial group je českým lídrem na trhu zpracování biologicky rozložitelného odpadu na zelenou elektrickou energii, teplo a biometan. Celkový čistý výnos z dluhopisů společnost použije na naplňování střednědobé a dlouhodobé investiční strategie v rámci ekologické likvidace odpadů, výroby a prodeje energie z obnovitelných zdrojů. Získané prostředky budou využity pro akvizici nových energetických projektů do portfolia skupiny, nadále bude skupina EFG investovat také do rozšíření stávajících projektů, mezi které se v současnosti řadí EFG Rapotín BPS, EFG Vyškov BPS, MOSTEK energo a další. Společnost svou činností naplňuje ESG principy, tedy klade velký důraz na společenskou odpovědnost a ochranu životního prostředí. „Energie i odpady jsou nevylučitelnou součástí našich životů a vzhledem ke klimatickým cílům Evropské unie bude v České republice kladen stále větší důraz na udržitelnost v těchto oblastech. Proto skupina EFG v rámci své společenské odpovědnosti věnuje velkou pozornost tomu, aby její energetické komodity pocházely výhradně z lokálních obnovitelných zdrojů. Věříme, že přímý prodej dluhopisů urychlí celý proces a získané finanční prostředky využijeme pro rozvoj našeho dlouhodobě udržitelného portfolia, které napomáhá zlepšování životního prostředí nejen České republiky,“ uvedl Tomáš Voltr, výkonný ředitel Energy financial group.

Cílem EFG je udávat investiční směr ke společensky odpovědným projektům, realizovat je a provozovat bez nutnosti státních podpor. Jako jediná v ČR vyrábí a prodává biometan, plyn kvalitou a využitím totožný se zemním plynem vyrobený z odpadů a obnovitelných zdrojů. Stejným způsobem vytváří také elektřinu, kterou od letošního roku nově nabízí i koncovým zákazníkům skrze vlastního dodavatele EFG Green energy. Veškerá vyrobená energie pochází z českých zdrojů a je nabízena za ceny srovnatelné, či nižší než u konkurence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.