CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

03. 06. 2014

0 komentářů

eMoneyServices předložila Praze nový model řešení Opencard

 


 

Návrh nového modelu vychází z původně předložené nabídky a neliší se co do rozsahu, ani práv. „Hodnotu nabídky ocenili znalci EMS i Operátora OPENCARD velmi podobně. Nemůžeme prodávat něco, co má objektivně nezanedbatelnou hodnotu a potenciál za cenu, která tomu neodpovídá. Naše nabídka představuje pro Prahu ekonomicky výhodné řešení,“ vysvětlil mluvčí EMONEY GROUP Martin Opatrný.

Nový model řešení počítá se zapojením soukromých investorů do financování Opencard tak, aby Praha do projektu nemusela již investovat další velké prostředky. Neznamená to ovšem, že by metropole jakkoli přišla o kontrolu nad projektem. V budoucnu může dokonce na rozvoji Opencard profitovat.

Navržený model transformace bude probíhat prostřednictvím Operátora OPENCARD, a tudíž plně pod kontrolou Rady a Zastupitelstva hlavního města Prahy. Návrh využívá mezinárodní zkušenosti financování a zajištění rozvoje podobných programů městských karet. Současně se může stát významným příkladem úspěšné spolupráce veřejného a soukromého sektoru (tzv. Public Private Partnership – PPP).

Společnost EMS předložila Operátorovi OPENCARD nabídku 5. května. O 22 dnů později se Operátor vyjádřil, že nabídku nepřijímá. Vzhledem k tomu, že město nezahájilo žádné jednání o řešení situace, přichází EMS s novým modelem. Takovéto řešení umožňuje Praze bezproblémové zachování kontinuity systému a využití potenciálu Opencard, a to bez ztrát předchozích investic a bez ohrožení služeb pro 1,3 milionu držitelů karet. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Adam Leščišin: Opencard je prý předražená… ale vůči čemu?

Praha tvrdí, že se s eMoney Services nedá jednat. EMS naopak vidí v jednáních určitý posun. „Jednání rozhodně nejsou jednoduchá, a to z mého pohledu zejména proto, že jsou zatížena minulostí projektu a politizací problémů spojených s Opencard. Za poslední 3 měsíce se nicméně podařilo z mého pohledu dosáhnout určitého pokroku,“ říká Adam Leščišin, generální ředitel EMONEY GROUP pro region Střední a Východní Evropa.

Text: Petr Zámečník

17. 09. 2014

Marcel Gajdoš: Praha by se měla poučit v Londýně

Praha v těchto dnech řeší městskou kartu. Tu by mohly nahradit nejen papírové jízdenky, ale i platební karty. „Jsme otevřeni jakémukoli systému, který by zabezpečil možnost využití bezkontaktní EMV karty v dopravě,“ říká Marcel Gajdoš, regionální manažer pro Českou a Slovenskou republiku společnosti VISA.

Text: Petr Zámečník

03. 07. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *