Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

EMONEY GROUP spoluvytváří nový rozměr kartových a mobilních aplikací

Investice 19.01.2015 | 15:29 0 Komentářů

Mezinárodní skupina EMONEY GROUP, jakožto designér a operátor tzv. chytrých programů, vyvinula společně se SAMSUNG Semiconductor nový koncept bezkontaktních aplikací. Díky němu bude možné jednoduše využívat zároveň aplikace pro mobilní elektroniku a výhody systémů tzv. čipových karet. Takto koncipované nové systémy poběží na aktuálně fungující technické infrastruktuře, bez nutnosti vytvářet novou. (Tisková zpráva: EMONEY GROUP)     

Koncept EMONEY GROUP a SAMSUNG umožní lidem snadněji si zvolit pro používání světa užitečných aplikací vhodné médium, tedy například NFC telefony, tablety, čipové nálepky či hodinky a jejich prostřednictvím využívat vedle mobilních aplikací také výhody systémů čipových karet. Propojení funguje v tzv. „cloudu[1] a kombinuje zkušenosti společnosti SAMSUNG s praxí prověřeným systémem inteligentních účtů uživatelů, vyvinutým společností EMONEY GROUP.

Naši odborníci v SAMSUNG Semiconductor stáli o to, představit veřejnosti možnosti, které produkty Samsung mají pro celosvětově používané tzv. „CIPURSE[2] aplikace sloužící k nejrůznějšímu využití. Ve společnosti EMONEY GROUP jsme našli vhodného partnera pro systémovou integraci, někoho s otevřeným přístupem, někoho, kdo je stejně nakloněn otevřeným digitálním ekosystémům využívajícím inovativní technologie zahrnující CIPURSE. Do společného projektu vložili klíčové know-how v oblasti chytrých programů a systémů městských karet, technické znalosti, projektový management a dodali bezchybně fungující řešení ve velmi krátké době,“ uvedl Jörg Suchy, Associate Director Smart Card & NFC Business Development, Samsung Semiconductor.

Nový koncept je velmi jednoduchý a praktický. Uživatel si sám vybere koncové médium pro přístup ke službám – mobilní telefon, tablet, NFC nálepku, NFC čip, NFC hodinky nebo čipovou kartu. V praxi lze jeho využití přiblížit následovně: uživatel aplikace přijede do nákupního centra, kde si prostřednictvím aplikace (tj. např. karty či mobilu) otevře závoru parkoviště. Před samotným nákupem si může zkontrolovat zůstatek svých věrnostních bodů, slevové kupóny nebo pouze stav „hotovosti“ v aplikaci. Tu lze snadno přes internet navýšit. Prostřednictvím aplikace může uživatel také snadno získat informace z anebo o jednotlivých obchodech, jejich slevových akcích atd. V případě, že ho místo nákupů více zaujme reklama na filmové představení, není problém si díky aplikaci zarezervovat na dálku vstupenky (a třeba také využít poukaz na popcorn zdarma). Jestliže je představení v jiném nákupním centru, aplikace také zařídí lístky na MHD a zaplatí vstup do kina. S aplikací lze samozřejmě i zaplatit za nákupy nejrůznějšího zboží, včetně automatického načtení věrnostních kupónů či jiných slev a výhod. V neposlední řadě není potřeba hledat automat pro úhradu parkovného, i o to se postará aplikace.  

Technický základ CIPURSE, na kterém je nový koncept mobilních aplikací postaven, vyvinuli společně členové mezinárodní aliance OSPT (Open Standard for Public Transportation). CIPURSE umožňuje vytvářet a provozovat multiaplikační prostředí na zcela nové a maximálně bezpečné úrovni. SAMSUNG a EMONEY GROUP, oba aktivní členové OSPT Alliance, spojili zkušenosti, aby využili standardů CIPURSE k vytvoření interaktivních a multifunkčních aplikací propojujících digitální a reálný svět v mnohem větší míře než doposud.  

Jsme rádi, že jsme mohli využít naše know-how v oblasti chytrých programů právě v úzké spolupráci se společností SAMSUNG. Náš koncept a jejich celosvětově vedoucí pozice na poli digitálních technologií může výrazně usnadnit a zároveň zlevnit zavádění takovýchto systémů do praxe,“ vysvětlil Christian Senly, CTO společnosti EMONEY GROUP.

S novým konceptem se veřejnost seznámí například na veletrhu OMNI Card v Berlíně (20.-22. ledna 2015), v rámci barcelonského Mobile World Congress (2.-5. března 2015) a na dalších místech. [1] Cloud computing je na Internetu založený model vývoje a používání počítačových technologií. Lze ho také charakterizovat jako poskytování služeb či programů uložených na serverech na Internetu s tím, že uživatelé k nim mohou přistupovat například pomocí webového prohlížeče nebo klienta dané aplikace a používat je prakticky odkudkoliv; (wiki)

[2] mezinárodně uznávaný otevřený technologicko-bezpečnostní standard pro elektronické odbavování    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.