Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Ekonomická konference Hospodářské komory ČR

Makro 13.11.2014 | 17:16 0 Komentářů

Za přítomnosti prezidenta ČR Miloše Zemana a bývalého prezidenta ČR Václava Klause dnes proběhla ekonomická konference pořádaná Hospodářskou komorou České republiky (HK ČR). (Tisková zpráva: Hospodářská komora ČR)

Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý začátkem konference připomněl roli prvního českého prezidenta Václava Havla: „Byl to člověk, který pomohl otevřít cestu ke svobodnému podnikání.“ Následně vystoupil i bývalý prezident ČR Václav Klaus, který uvedl, že uplynulé čtvrtstoletí si zasluhuje nejen analýzu, ale i vážnou diskusi, a ocenil, že komora konferenci uspořádala. „Transformace byl úspěch – je to tvrzení výchozí, nesporné a mimo jakoukoliv pochybnost,“ řekl Václav Klaus. Následoval projev prezidenta ČR Miloše Zemana, který se s Václavem Klausem shodl, že ekonomická transformace byla neskonale složitější než transformace politického systému. „I přes chyby to byl úspěch. Stojíme tu dnes jako svobodní lidé bez obavy, že nás někdo za naše názory nebo kritiku zavře, a to není malá hodnota,“ řekl prezident Miloš Zeman.

První panel konference, na kterém vystoupil například guvernér ČNB Miroslav Singer nebo první ministr hospodářství ČR Karel Dyba, se věnoval makroekonomické stabilizaci a hospodářskému růstu po roce 1990. Další z panelů náležel privatizaci a strukturálním změnám české ekonomiky, diskutovali Tomáš Ježek, Jiří Rusnok a Jan Vrba. Závěr konference nabídl kulatý stůl deseti úspěšných podnikatelů, mj. i členů HK ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.