Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Edookit: „Škola na dlani“ a teď i na Fundliftu

Banky 02.02.2018 | 12:38 0 Komentářů

Brněnský vývojář školních informačních systémů Edookit spouští kampaň na Fundliftu. Společnost, která usiluje o zlepšení vzdělávání pomocí digitalizace školních systémů, poptává financování formou emise tříletých konvertibilních investičních certifikátů ve výši pět milionů korun s úrokovou sazbou 10 % p.a.

Společnost EDOOKIT s.r.o. vyvinula vlastní komplexní školní informační systém, který školám usnadňuje administraci. Informační systém Edookit již od roku 2011 plně nahrazuje zastaralé systémy a přináší inovace v podobě integrace všech potřebných nástrojů pro administraci školy do cloudového řešení s jednoduchou mobilní aplikací, která zefektivňuje komunikaci všech zúčastněných stran.

V České republice firma poskytuje své služby více než 400 školám, což z celkového počtu základních a středních škol činí 7 % trhu. Edookitu se postupně daří expandovat i na zahraniční trhy, aktuálně má v plném provozu 6 škol v Bulharsku. Celkově tedy systém využívá přes 200 000 uživatelů – učitelé, rodiče, žáci -,přičemž důležitým měřítkem je, že všichni jsou aktivní. V průměru tak společnost eviduje na každého žáka nejméně jeden přístup denně.

Školy a vzdělávací instituce jsou pod tlakem digitální transformace a nastupujícího průmyslu 4.0. Edookit se chce stát lídrem na českém i zahraničním trhu digitalizace školní výuky a nabídnout školám nové řešení, díky kterému jednoduše transformují klíčové oblasti provozu a administrace do digitální infrastruktury.

Informační systém a jeho jednotlivé funkce jsou navrženy přímo na míru pro oblast školství tak, aby zefektivnily vnitřní fungování škol stejně jako komunikaci navenek. Sami zakladatelé Edookit s nadsázkou nazývají „škola na dlani“.

Ucelený balík online nástrojů šetří učitelům čas, žákům připomene a zpřehlední povinnosti a zpřístupní studijní materiály, rodičům pak poskytne informace o průběhu výuky a výsledcích jeho dítěte. To vše díky využití nejnovějších technologií a cloudového řešení, kdy škola nepotřebuje vlastní server. Součástí platformy jsou i doplňkové produkty a služby, jako například možnost navýšení datového úložiště, různé formy školení nebo i zřízení profesionálních školních stránek. Do budoucna Edookit plánuje také spuštění vlastní profesní sociální sítě pro oblast vzdělávání.

Fundlift jsme si vybrali po pečlivém zvážení jako spolehlivou platformu pro komunitní investování v Česku. Věříme tomu, že naše myšlenka má význam pro celé školství. Naším cílem je ho zlepšit. Chceme systém Edookit dostat dále a do více škol,” říká ředitel Edookitu Roman Vejražka.

Cílem kampaně Edookit na Fundliftu je získat dodatečné financování, které výrazně urychlí expanzi do dalších škol nejen v České republice, ale i v zahraničí. Společnost chce spustit nové funkcionality, rozšířit prodejní síť a do poloviny roku 2018 mít v Česku mezi zákazníky 700 škol. Na Bulharském trhu je cílem obsadit až 25 % trhu do konce roku 2018, což představuje celkově 500 škol. V rámci další expanze budou spuštěny pilotní programy v dalších zemích, mezi plánovanými je např. Ukrajina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.