Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

EDITEL CZ letos slaví 25 let od svého založení

Investice 28.02.2019 | 09:39 0 Komentářů

EDITEL CZ slaví významný milník svého života. V letošním roce si společnost připomíná již čtvrtstoletí svého působení na tuzemském trhu. Za tuto dobu se EDITEL CZ vypracoval do pozice lídra v oblasti elektronické výměny dokumentů a stal se respektovaným a uznávaným partnerem, který garantuje zodpovědnost, spolehlivost, vysoký standard a profesionalitu svých služeb.

Společnost Editel CZ byla založena v roce 1994 vlastníky firmy Software602 jako specializovaná společnost pro EDI komunikaci. Od začátku své existence se orientovala na elektronickou komunikaci na bázi EDI (Electronic Data Interchange neboli elektronická výměna dat), původně zejména v sektoru bankovnictví. Významným klientem z této doby až do současnosti je například ČSOB.

Mezinárodní a původem česká firma EDITEL se zabývá především elektronickou fakturací. Vedle toho se také specializuje na archivaci obchodních dokumentů, B2B integraci a automatizaci firemních procesů. A to jak tuzemských, tak i mezinárodních firem. Rozvoj EDI kopíroval v té době boom moderního maloobchodu. Jako první z obchodních řetězců se odhodlala plošně využít EDI společnost Makro v roce 1998. Klientem společnosti Editel CZ je dodnes.

Společnost se za dobu svého působení etablovala v mnoha oblastech jako je FMCG, bankovnictví, potravinářství, petrochemie, logistika, automotive, či jinde a nabízí řešení pro každé odvětví, pro velké společnosti i malé a střední podniky.

Po třech letech od založení přešel Editel CZ pod křídla společnosti Deloitte.

Po letech úspěšné spolupráce s Deloitte se novým majitelem Editel CZ v roce 2004 stala investiční společnost PXP. K dalšímu zásadnímu milníku došlo v roce 2007.  Skupina GS1 Austria koupila Editel CZ a současně vznikla pobočka společnosti na Slovensku. V roce 2008 došlo k osamostatnění původní operační jednotky, která měla na starost EDI v rámci GS1 Austria, a vznikla společnost Editel Austria. Ta se následně stala 100 % vlastníkem Editel CZ.

V roce 2017 společnost úspěšně vstoupila do nového sektoru automotive. EDITEL CZ pro kolínskou TPCA vytvořil a implementoval centrální EDI řešení a webEDI portál. Změna dodavatele řešení EDI přispěla k dalšímu úspěšnému rozvoji automobilky. Společnost TPCA se tak zařadila mezi další významné společnosti, které využívají špičkových služeb společnosti EDITEL CZ. V roce 2018 uzavřela strategickou spolupráci s Faktoringem České spořitelny pro oblast financování faktur.

Redakce časopisu Computerworld zvolila IT produktem roku 2014 v kategorii informační systémy Řešení pro elektronickou archivaci, monitoring a vyhodnocování obchodních případů od společnosti EDITEL.  I v roce 2015 EDITEL CZ získal zvláštní ocenění za podporu malého podnikání v soutěži IT produkt roku 2015 vyhlášené odborným časopisem Computerworld vydavatelství IDG Czech Republic. Toto ocenění v kategorii Online a související služby bylo uděleno novému produktu webEDI. Začátky jeho předchůdce sahají už do roku 2001, kde byl uveden na trh pod názvem XML2EDI. V roce 2018 získala společnost prestižní ocenění CZECH STABILITY AWARD nejvyšší úrovně AAA EXCELENT a zařadila se mezi 100 nejstabilnějších firem ČR. Scoring ekonomické kondice provedla společnost Bisnode, vedoucí evropský poskytovatel obchodních informací a informací pro podporu rozhodování s důrazem na lokální zaměření, pod záštitou Czech Top 100.

Díky mezinárodnímu rozměru společnosti, přímému zastoupení v Rakousku (kde sídlí EDITEL Group), na Slovensku, v Maďarsku a Chorvatsku, a také díky mnoha franšízovým partnerům v dalších zemích Evropy, je EDITEL ideálním obchodním partnerem pro mezinárodní společnosti.

„EDITEL je od svých začátků průkopníkem EDI v České republice. Více jak 25 let působení na českém trhu nám pomohlo získat bohaté zkušenosti se zaváděním elektronické komunikace a fakturace u našich zákazníků. Prošli jsme řadou úskalí, abychom se vypracovali do pozice leadera trhu. Náš pragmatický přístup, hluboká znalost problematiky a profesionální tým je zákazníky vnímán jako partnerství. Velmi si toho vážíme a znamená to pro nás závazek do budoucna dále rozvíjet kvalitu našich služeb“, říká Jan Mrvík, výkonný ředitel společnosti EDITEL CZ.

Tisková zpráva EDITEL CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.