Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

ECB trhy nijak zásadně neovlivnila

Investice 10.04.2019 | 17:30 0 Komentářů

Zasedání ECB na trhy příliš rozruchu nepřineslo. Její šéf Mario Draghi vesměs v souladu s očekáváním řekl, že eurozóna čelí rizikům vyplývajícím z brexitu či ochranářských opatření. Centrální banka potvrdila další kolo nové likvidity poskytnuté bankám, nicméně konkrétní podmínky budou předmětem diskuzí na dalším zasedání.

Evropské akcie si tak i po zasedání drží svoje ranní zisky, když index Stoxx 600 roste o zhruba 0,2 %. V plusu se nachází většina sektorů v čele s realitními společnostmi, jejichž zisky dosahují 1,7 %. Naproti tomu farmaceutické tituly jsou nejztrátovějšími, když oproti včerejšku odepisují 0,6 %.

Americký index S&P 500 zatím mírně roste, jeho zisky dosahují 0,1 %. O první příčku svádějí boj utility a energetické firmy, jejichž akcie rostou o téměř 0,6 %. Naopak chvost pomyslného pelotonu okupují průmyslové podniky se ztrátou půl procenta.

Ač se pražská burza od začátku dnešní seance držela v plusu, nakonec index PX uzavřel o 15 setin pod včerejším kurzem. Největší brzdou byly akcie Avastu, které přišly o 1,2 %. Na druhou stranu stupeň vítězů obsadily Erste (+0,9 %), ČEZ (+0,8 %) a VIG (+0,7 %). Objem obchodů byl podprůměrný, když přesáhl pouze 400 mil. CZK.

Miroslav Frayer
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.