Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Dvě třetiny transakcí na vkladomatech OK POINTů tvoří vklady

V Česku jsou stále více dostupnější finanční služby v podobě bankomatů. Podle dat Broker Consulting a mBank, kteří provozují vkladomaty na společných pobočkách OK POINT, se zvyšuje zájem zejména o vkladové služby. Ty nejčastěji využívají drobní podnikatelé, jejich oblíbeným dnem je pondělí, průměrná vložená částka se pohybuje okolo 16 tisíc korun na jeden vklad.

Podle posledních dat společnosti Deloitte se v loňském roce v tuzemsku zvýšil počet bankomatů téměř o pětinu a vybralo se z nich meziročně o 110 miliard korun více. Zájem o hotovostní bankomaty mají nejenom Češi, ale třeba i turisté, kteří naši republiku navštíví.

„Tím, že se naše pobočky OK POINT nacházejí v centrech jednotlivých měst, jsou právě pro přijíždějící cizince atraktivní. Navíc naše vkladomaty jsou k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu, což řada z nich ocení nejvíce,“ komentuje situaci Radim Štantejský, manažer projektu OK POINT z Broker Consulting. V provozu je momentálně 44 vkladomatů OK POINT, celková výše vkladů za měsíc se pohybuje nad 160 miliony korun. První byl zprovozněn v březnu 2017 a zatím poslední zahájil provoz letos v lednu.

Turisté ale netvoří hlavní klientelu vkladomatů. V drtivé většině je stále využívají Češi a to zejména pro vklady, které tvoří až dvě třetiny všech transakcí. Průměrně tak klienti na své účty v mBank prostřednictvím vkladomatů na OK POINTech uloží téměř 90 milionů korun měsíčně.

„Mezi ty nejaktivněji využívané patří vkladové bankomaty na třech pražských pobočkách OK POINT, a to na Vinohradské třídě, v historicky prvním otevřeném OK POINTu v Klimentské ulici a také v jednom z nejnovějších na ulici Milady Horákové, a také dva mimopražské na Vídeňské ulici v Brně a v Mlýnské v Ostravě,“ uvádí Bronislav Dvořáček, ředitel pro spolupráci s externími partnery mBank.

Bankomat pozná falešnou bankovku

I když je vkládání peněz prostřednictvím vkladomatů stále populárnější, pořád se objevují klienti, kteří s ním nemají zkušenost. Přitom pro vkládání hotovosti platí pár jednoduchých pravidel. Bankovky je potřeba vkládat volně, nesmí být v obálce či třeba svázané gumičkou. Vhodné je mít je úhledně srovnané a ne poházené či přeložené. Vkladomaty umějí rozpoznat nejenom nepatřičná platidla – třeba jinou měnu či prázdný list papíru, ale i roztrhané či falešné bankovky. Dolní limit částky pro vložení většinou nebývá omezen, horní se pohybuje na hranici 350 tisíc korun na jeden vklad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.