Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Dvě časté otázky k půjčkám a pojištění

BankyPojištění 20.02.2019 | 16:39 0 Komentářů

Na co bych si měl dát pozor při sjednání půjčky? Mám možnost si sjednat pojištění schopnosti splácet, i když jsem OSVČ?

Na co bych si měl dát pozor při sjednání půjčky?

Vedle toho, že si lidé často půjčují peníze bez většího rozmyslu a pořizují spotřebitelské půjčky na vánoční dárky nebo na dovolenou, patří mezi časté chyby také půjčka na splátku půjčky. Pak dochází k nezdravému řetězení půjček a prohlubování zadlužení jednotlivce či rodiny.

Největší chybou při pořizování půjčky však je, když zapomenete na pojištění schopnosti splácet. I když počty lidí, kteří se chovají při sjednávání úvěru zodpovědně, rostou, stále je ještě mnoho těch, kteří si třeba kvůli o několik let kratší době splácení nesjednají pojištění úvěru. Neuvědomují si důležitost ochrany, která je třeba při sjednání hypotečního úvěru opravdu zásadní.

Mám možnost si sjednat pojištění schopnosti splácet, i když jsem OSVČ?

Pojištění schopnosti splácet může využít každý, tedy i zaměstnanec na částečný úvazek nebo OSVČ. A pojistit si takto lze nejen hypotéku nebo podnikatelskou půjčku, ale i osobní půjčku, kreditní kartu, půjčku na auto, kontokorent nebo peer to peer půjčku.

Lidé by si při sjednání půjčky měli dobře promyslet, jak budou řešit situaci, když v rodině vypadne hlavní příjem. Pak je pojištění schopnosti splácet půjčku, které chrání před riziky, jako je invalidita, pracovní neschopnost nebo ztráta zaměstnání, zcela nenahraditelné.

Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.