Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Důvody pro silnější korunu se nyní hledají obtížně

Investice 22.05.2018 | 16:38 0 Komentářů

Ani dnes se koruna silnějších úrovní nedočkala. Naopak dalších 0,1 % ztratila a posunula se na úroveň 25,70 CZK/EUR. Za oslabováním domácí měny stojí podle našeho názoru probíhající dividendová sezóna, vývoj kurzu eura vůči dolaru i fakt, že někteří investoři již přestávají v posílení koruny věřit a uzavírají své pozice. Zvyšování úrokových sazeb navíc zřejmě nepřijde dříve než v listopadu letošního roku a tak impulz nepřijde ani z této strany. V následujících dnech se tedy budou důvody pro posilování koruny vůči euru hledat jen obtížně. 

Z regionálních měn dnes posílil pouze polský zlotý, který si připsal 0,1 % na 4,287 PLN/EUR. Maďarský forint oslabil o 0,2 % na 318,5 HUF/EUR. Maďarská centrální banka ponechala úrokové sazby beze změny, v používání nestandardních nástrojů měnové politiky však hodlá pokračovat.

Prodeje aut podpoří polský maloobchod

V Polsku budou zítra zveřejněny dubnové maloobchodní tržby. Ty by si měly udržet solidní dynamiku a díky vysokým prodejům automobilům meziročně stoupnout o 8,3 %. V následujících měsících na polský maloobchod zřejmě dopadne omezení nedělních prodejů, kdy obchodníci budou muset mít dvě neděle v měsíci zavřeno.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.