Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

DUN & BRADSTREET ZVÝŠILA RATING RAKOUSKU

Investice 09.04.2018 | 09:32 0 Komentářů

Dun & Bradstreet (D&B – NYSE:DNB), vedoucí globální poskytovatel ekonomických informací,
a strategický partner poradenské společnosti Bisnode, zvýšila rating Rakousku v kategorii nízkého rizika návratnosti investice. Jedná se o nejlepší rating Rakouska od ledna 2013.
Svým i politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které D&B zpracovává pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

Dun & Bradstreet v březnu zvýšila rating Rakousku v kategorii nízkého rizika návratnosti investice o jeden kvartil z DB2c na DB2b. „Nejnovější údaje Eurostatu ukazují silný růst rakouského HDP. Reálný růst HDP v roce 2017 dosáhl 2,9 %, což je nejvyšší růst za posledních deset let a téměř dvojnásobné zvýšení oproti roku 2016 (1,5 %). Také se zlepšily podmínky na trhu práce a míra nezaměstnanosti klesla z 6,1 % v lednu 2016 na 5,5 % v lednu 2018, což je výrazně pod průměrem eurozóny, kde nezaměstnanost dosahuje 8,6 %,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že komerční prostředí podporuje podnikání.

Na stejné úrovni jako Rakousko D&B hodnotí Kanadu, Dánsko, Hong Kong, Nový Zéland, Nizozemí a Švýcarsko. Nejpříznivější investiční klima v Evropě mají aktuálně náš nejvýznamnější obchodní partner Německo, jehož rating D&B stanovila na stupni nejnižšího rizika investice (DB1c). Následují dvě skandinávské země Norsko a Švédsko (DB1d). Česká republika i Slovensko (shodně DB2d) jsou hodnoceny na stupni nízkého rizika návratnosti investice, Polsko (DB3b) je zařazeno v nižší kategorii mírného rizika návratnosti investice.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.