Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

DUN & BRADSTREET ZVÝŠILA RATING POLSKU A ŘECKU

Dun & Bradstreet (D&B – NYSE:DNB), vedoucí globální poskytovatel ekonomických informací, a strategický partner poradenské společnosti Bisnode, v květnu zvýšila rating dvěma evropským státům, Polsku a Řecku. Svým i politickými, ekonomickými a obchodními analýzami, které D&B zpracovává pro 132 zemí světa, upozorňuje na rizika plynoucí z obchodního styku.

Dun & Bradstreet v květnu zvýšila rating Polsku v kategorii mírného rizika návratnosti investice o jeden kvartil z DB3c na DB3b. Důvodem zvýšení ratingu je pokračující silný růst polské ekonomiky a náznaky zlepšujících se vztahů s EU. Reálný HDP ve 4. kvartálu 2017 meziročně vzrostl o 5,1 %. Růst podpořila spotřeba domácností, nízká nezaměstnanost, stejně jako příznivý ekonomický vývoj v Evropě. Pro letošní rok D&B očekává růst HDP ve výši 4,1 % a v roce 2019 o 3,7 %. V analýze Dun & Bradstreet pozitivně hodnotí zapojení polských firem do německého dodavatelsko-odběratelského řetězce, zejména v oblasti automotive.

V případě Řecka došlo k upgradu z kategorie vysokého rizika návratnosti investice DB5a do kategorie středního rizika návratnosti investice DB4d.  Pro letošní rok D&B očekává růst HDP ve výši 1,6 %, v roce 2019 o 1,8 % a v letech 2020–2021 shodně o 2 %. Ve středně dlouhém horizontu Dun & Bradstreet očekává pokračující růst cestovního ruchu. Krátkodobě kleslo riziko odchodu Řecka z euro zóny. Dun & Bradstreet upozorňuje na nepříznivou situaci na trhu práce, kde nezaměstnanost přesahuje 20 % a mzdy stagnují. Navíc stárnoucí populace v dlouhodobém horizontu bude nepříznivě ovlivňovat sociální systém a veřejné finance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.