CZK/€ 25.235 -0,12%

CZK/$ 23.616 -0,24%

CZK/£ 29.364 +0,02%

CZK/CHF 25.810 -0,65%

23. 01. 2018

0 komentářů

dTest: Na zimní dovolenou si přibalte pojištění

 

Když se chystáme na zahraniční dovolenou v létě, je pro nás většinou samozřejmostí sjednat si cestovní pojištění. Vydáváme-li se však za zimními radovánkami v lyžařské sezoně, myšlenku na pojistnou ochranu v naší mysli často zasype sníh. Rizika na obou typech cest jsou přitom takřka identická. Proč je vhodné uzavřít si cestovní pojištění i na zimní dovolenou a existuje speciální verze pro lyžaře?

Loading



 

Nehody nejsou doménou jen silnic či dálnic, ke střetu dvou a více účastníků provozu může velice snadno dojít i na sjezdovce. Stačí chvilka nepozornosti při kochání se zasněženou přírodou a zranění vaše či jiného lyžaře je na světě. „Nejlepší prevencí nejen finančních následků takových karambolů je samozřejmě opatrnost. Je ale na místě doplnit ji o pojištění kryjící léčebné výlohy, následky úrazu a odpovědnost za újmu na zdraví či majetku jiné osoby,“ doporučuje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

Jedná se v podstatě o notoricky známé cestovní pojištění s tím, že lyžařská verze má svá specifika. „Pokud si vyberete pojišťovnu, která rozlišuje různé typy cestovního pojištění podle toho, jakou činností hodláte svou dovolenou strávit, měli byste pro aktivní odpočinek na horách vždy zvolit odpovídající variantu,“ zdůrazňuje Lukáš Zelený. Pojištění na lyže se totiž například od pojištění k moři liší nejen výrazně vyššími pojistnými limity, ale také především rozsahem krytí. Zatímco u varianty pojištění k moři byste z pochopitelných důvodů jen těžko nalezli převoz vrtulníkem, v případě lyžařské verze pojištění je tato možnost dopravy do nemocnice téměř samozřejmostí. „Vyplácí se uvádět pravdivé údaje o zamýšlené náplni dovolené. Pokud vyberete špatnou variantu pojištění, může pojišťovna zcela zamítnout pojistné plnění,“ říká Zelený.

Bez jakých složek pojistného krytí byste tedy rozhodně neměli lyžařskou kombinézu obléknout? Kromě stěžejních léčebných výloh je to také úrazové pojištění nebo pojištění sportovního vybavení. Počítat ovšem musíte i s případy, kdy nezpůsobíte škodu jen sobě, ale i někomu jinému. Například srazíte-li na sjezdovce jiného lyžaře a zraníte jej nebo mu zničíte drahé sportovní vybavení. Tyto výdaje kryje pojištění odpovědnosti za újmu, které má u naprosté většiny pojišťoven samostatný limit pro újmy na zdraví a škody na věcech.

Zvlášť v oblíbených zimních destinacích, jako je Rakousko či Švýcarsko, se mohou náklady na pojistnou událost v komplikovaných případech vyšplhat až do výše několika milionů korun. Je tedy důležité vždy zvolit dostatečné limity plnění. „Před podpisem pojistné smlouvy se také nezapomeňte seznámit se všemi výlukami provozování zimních sportů. Překvapit vás může například stanovená maximální nadmořská výška, v níž se můžete pohybovat, nebo konkrétní výčet sportovních disciplín dělených na zimní sporty běžné a zimní sporty rizikové,“ dodává Lukáš Zelený.

REKLAMA

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rozhovor: Pojišťovna má vyřešit problém, ne jen zaplatit škodu

Skutečnou hrozbou pro pojišťovny nejsou klimatické změny ani technologické firmy, které by si rády ukrojily díl trhu, ale to, jak rychle se dokáží pojišťovny přizpůsobit změnám a nepodcenit žádný aspekt, který na ně může dopadnout. V rozhovoru to uvedl prezident České asociace pojišťoven Martin Diviš.

Text: Redakce

24. 04. 2024

Kalkulačka pro výpočet orientační pojistné hodnoty – snížení rizika podpojištění

V roce 2023 Česká asociace pojišťoven (ČAP) představila nový standard pro výpočet pojistné hodnoty nemovitostí, zaměřený především na rodinné domy. Cílem tohoto standardu je minimalizovat riziko podpojištění. V rámci tohoto úsilí byla vytvořena kalkulačka pro orientační hodnotu pojistného, dostupná na webových stránkách ČAP. Tato kalkulačka umožňuje zadat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 03. 2024

Jaké sankce hrozí při nedodržení povinností v rámci daňového přiznání?

Stále platí, že nejvíc lidí podává přiznání k dani z příjmu fyzických osob až poslední týden v březnu. Proto Finanční správa od pondělí 25. března do úterý 2. dubna letos prodlužuje úřední hodiny podatelen všech finančních úřadů. Finanční úřady budou otevřené od 8 do 17 hodin. Neplatí to však pro […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *