CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

07. 09. 2015

0 komentářů

Držte svůj majetek v něčem reálném! A pozor na fámy

 


 

Nejen bohatí lidé disponující majetkem v řádech milionů korun by měli investovat do zlata. Tuto formu investice by měli zvážit i lidé s menším majetkem. Na svou unci, což je 31,1g zlata dokáže během roku naspořit i člověk s nižšími příjmy. I jeho cílem by mělo být to, aby alespoň část majetku měl uloženu v drahých kovech. Investiční zlato osvobozené od daně z přidané hodnoty lze v současné době nakoupit u mnoha obchodníků, kteří se prodeji drahých kovů věnují. U seriozního obchodníka lze zlato nejen kdykoli bez problému nakoupit, ale také bez problému i okamžitě prodat. Právě okamžitá směnitelnost a likvidita je jednou z mnoha výhod investičního zlata“ říká Jan Háze, předseda představenstva STEP Finance, a.s.

Přesto se nyní v několika zdrojích objevují argumenty, že zlato nejsou peníze či platidlo a tudíž jde o rizikovou investici.Podle Jana Házeho se dá proti tomu uvést příklad z historie. Důkazem neměnící se hodnoty zlata může být například londýnský hotel Savoy. Večeře pro tři osoby tam stále stojí jeden zlatý sovereign (což je stará britská zlatá mince o hodnotě 20 šilinků). Je to přesně tolik, co stála taková večeře i v roce 1913. Další zajímavé srovnání se dá najít dokonce až ve starém Římě. Tóga s páskem a párem sandálů tam stála jednu unci zlata. Je to však téměř tatáž cena, jakou o dva tisíce let později platíme za jeden na míru ušitý oblek, pásek a pár bot. Dokazuje to to, že hodnota zlata skutečně napříč staletími významně nepodléhá vlivům – na rozdíl od peněz.

Papírové peníze jsou nyní obecně přijímaným prostředkem směny, ale nic není na věčné časy. Bankovky budou mít svoji nominální hodnotu jen do doby, dokud tomu bude většina populace věřit. Natisknout bankovku v hodnotě 100 korun je stejně nákladné, jako natisknout bankovku v hodnotě 5 000 korun. Proč má každý takto potištěný papírek diametrálně jinou hodnotu? Je to jen důvěra většiny obyvatelstva, že si za papírek s vyšší nominální hodnotou kdykoli pořídí více zboží či služeb. Nahlodá-li něco tuto důvěru lidí, může se reálná hodnota bankovek velmi prudce propadnout. Nekryté měny jsou vždy velmi nebezpečnou‚ hračkou v rukou vlád. Ty mají možnost těchto nekrytých peněz natisknout neomezené množství. Třeba v zájmu ‚udržení hospodářského růstu‘, podruhé v zájmu ‚udržení přiměřené inflace‘, potřetí v zájmu ‚udržení stability měny ‘i z dalších ‚bohulibých‘ důvodů toto také činí,“ vysvětluje Jan Háze to, proč by lidé neměli ohledně nákupu drahých kovů podléhat fámám.

Připomněl pak to, že poměrně nedávno, v listopadu 2013, potvrdil jeho slovajednáním i guvernér ČNB Miroslav Singer, když v zájmu oslabeni domácí měny, udržení hospodářského růstu a zvýšení konkurenceschopnosti domácího průmyslu dramaticky oslabil naši domácí měnu. „Miroslav Singer se v té době na tiskové konferenci nechal slyšet, že banka je schopna proti koruně intervenovat neomezeně, protožena nákup cizí měny může ČNB použít koruny v nekonečném množství (neboť českou měnu sama vydává v papírové i elektronické podobě),“ doplňuje Jan Háze.

Vyplývá z toho, že držet majetek v penězích je tudíž velmi nebezpečné. Vždy v minulosti se veškeré nekryté papírové měny zhroutily a vrátily se zpět ke své opravdové vnitřní hodnotě – a tou je nula.

REKLAMA

Myslíte, že tomu může být v současnosti jinak? My si to nemyslíme a z toho důvodu doporučujeme investovat do něčeho reálného. Do něčeho, co má svoji skutečnou vnitřní hodnotu. Nakupte pozemky, byty, domy, akcie (ne bank), nakupte i zlato a stříbro. Držte svůj majetek v něčem reálném! Drahé kovy jsou skvělou volbou už po tisíce let,“ upozorňuje předseda představenstva STEP Finance, a.s.

Ačkoli se dnes se zlatem v jeho fyzické investiční podobě setkává jen malá část obyvatelstva, zatímco s penězi prakticky každý, v případě kolapsu měny se to může obrátit. Poznat a určit hodnotu zlata by ale uměl kdokoli. Nebyli by to jen obchodnici s investičním zlatem, či zlatem obecně, ale hodnotu zlata by znal i kdejaký prodavač, holič, instalatér. Jako prostředek směny zlato a stříbro funguje neomylně  už tisíce let.Dokud nebude mít alternativu, bude tomu tak i v budoucnu.

Závěrem však lze říct, že zlato a drahé kovy mohou být pojistkou i pro doby nijak turbolentní a dramatické. Koupit si je se vyplatí i jako určitou rezervu pro nějakou životní událost, při které zlato, či stříbro prodáme a odměníme se následně něčím, po čem toužíme. Anebo prostě poslouží jako aktuální finanční záplata při osobní či rodinné krizi, při které jsou potřeba rychle peníze v hotovosti a nelze je získat bez významných ztrát třeba z termínovaných vkladů.
Zdroj : STEP FINANCE, a.s.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *