Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Dovolená v koronavirové sezóně. Pojištění uhradí léčbu covidu i storno letenek

Začíná letní turistická sezóna a řada lidí se chystá na zaslouženou dovolenou v zahraničí. Ani při sebevětší opatrnosti přitom nelze vyloučit riziko nákazy onemocněním Covid-19. Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny proto myslí i na problémy spojené s koronavirem – ať už jde o léčbu, nebo třeba výdaje spojené s nutností zůstat v zahraničí déle. Jako novinku nabízí službu lékař na telefonu, díky které můžete zdravotní problémy na dálku zkonzultovat s lékařem asistenční služby.

ČSOB Pojišťovna kromě toho navyšuje pojistné plnění a rozšiřuje rozsah nabízených služeb. Pojištění léčebných výloh, které pokrývá zdravotní komplikace včetně koronaviru, má navíc nově limit až 100 milionů korun. Cestovní pojištění platí i mimo Evropu – a také při cestování po České republice. Využít je proto mohou i ti, kteří se letos do zahraničí nechystají.

Na dovolenou bezpečně

Na dovolené chce každý zažít to nejlepší – je ale dobré předem myslet i na komplikace. Proto ČSOB Pojišťovna poskytne plnění i těm, kteří se v zahraničí nakazí onemocněním Covid-19, a to dokonce i při cestách mimo Evropu. Jedinou výjimkou jsou země, kam zakazuje vycestovat Ministerstvo zahraničních věcí. Tyto země jsou obvykle označeny černou barvou na takzvaném cestovatelském semaforu, bližší podrobnosti si ale lidé mohou najít přímo na stránkách MZV.

„Naše cestovní pojištění pokrývá všechny situace spojené s onemocněním Covid-19 i epidemií obecně. Pokud někdo na dovolené onemocní, uhradíme mu nejen léčebné výdaje, ale i třeba náklady na prodloužení pobytu v zemi. To samé platí i pro ty, kteří se na dovolené ocitnou v karanténě kvůli kontaktu s pozitivní osobou,“ popisuje Ivana Nekvindová, produkt manažerka cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny.

„Chceme, aby lidé mohli dovolenou plánovat v klidu a beze strachu z toho, jak jim může koronavirus zkřížit plány. Proto jsme rizika spojená s epidemií koronaviru od července promítli i v naší nabídce pojištění stornopoplatků. Můžete se tak vyhnout placení nákladů za zrušení nebo přesunutí letenky kvůli kontaktu s pozitivní osobou,“ dodává Nekvindová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.