Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Dopravní výchova roku 2016? Allianz nabízí dětem místo omalovánek aplikaci v tabletech.

Zbrusu novou interaktivní aplikaci Oskárek Allianz vytvořil Allianz nadační fond ve spolupráci s Policií ČR. Je určen pro školákyk od 6 do 12 let a hravou formou učí děti, které už se narodily do digitálního věku, životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1. stupni základní školy. Povídá si s dětmi a podle toho, jakou zvolí možnost, na ně hned reaguje. Pamatujete si ještě na film Sám doma? Až ho uslyšíte, vzpomenete si na Kevina.

Krátké seznamovací video o projektu Oskárek Allianz najdete ZDE

Aplikace Oskárek Allianz obsahuje celkem 20 různých situací, které děti v průběhu hry řeší. Některé úkoly navíc doprovází i krátká videa, na kterých hned vidí, co se s Oskárkem po jejich odpovědi stane. Jde o hru, která je velmi dynamická. Výsledky hráčů/týmů se načítají na speciální kartě, takže při ní nelze podvádět a všechny úkoly trvají pouze pár vteřin. S touto aplikací nikdo neprohrává, pouze se zdokonaluje.

„Vydali jsme se cestou digitalizace, protože papírová dopravní výchova už dnešní mladou generaci neosloví,“ vysvětluje Roman Ventura z Nadačního fondu Allianz. „Všechny kroky jsme konzultovali se specialisty z Centra dopravního výzkumu a při prvních testech nás reakce dětí ohromně překvapily. Do našich tabletů s Oskárkem ještě přidáme Školu smyků a Křižovatky Allianz, takže trénovat na nich budou moci i dospělí.“

Novou aplikaci Oskárek Allianz představí nadační fond pojišťovny ve spolupráci s Policií ČR v rámci letních dnů Integrovaného záchranného systému v různých krajích České republiky. A pokud by si ji chtěl někdo vyzkoušet i na jiných akcích, z Allianz zaznívá optimistický příslib. Dejte nám vědět a rádi k Vám také zavítáme. Výhodou tohoto projektu je, že k němu nepotřebujete nákladní vůz, ani dodávku. Stačí jedna menší taška, do které se tablety zaručeně vejdou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.