Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Dolar je nejlevnější od srpna 2015

Banky 14.06.2017 | 20:10 0 Komentářů

V průběhu klidného středečního obchodování koruna dosáhla na svém nové dno proti euru, když se v jednu chvíli obchodovala za 26,13 CZK/Eur

Koruna se tak doslova postupně po haléřích posouvá k silnějším úrovním. Svými prohlášeními ji tam pomáhají centrální bankéři, kteří opakují, že jsou připraveni tento rok zvýšit sazby. Dnešní Hospodářské noviny přinesly rozhovor s viceguvernérem Tomšíkem, který sice v tuto chvíli nevidí jako pravděpodobné zvýšení sazeb v létě, ale rozhodně ho nevylučuje ke konci roku. To odpovídá naší prognóze, že k prvnímu zvýšení sazeb v současném hospodářském cyklu se centrální bankéři odhodlají v listopadu. Posilování koruny proti euru spolu s posilováním eura proti dolaru dokonce posunulo korunu proti dolaru na nejsilnější úroveň od srpna 2015, když se v odpoledních hodinách po zklamání z výsledků maloobchodu a nižší než očekávané inflaci v USA dostala na 23,22 CZK/USD.

Obchodování s maďarským forintem i polským zlotým bylo klidné a k žádným výrazným kurzovým změnám ani u jedné měny nedošlo.

 

VIKTOR ZEISEL
Economist
Investment Banking

Komerční banka, a. s.

Tagy CZK EUR Koruna USD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.